Ile kosztuje wykonanie audytu energetycznego?

Ostatnio znowu przyszły podwyżki za prąd z elektrowni. W dodatku nasze domowe rachunki były coraz wyższe i bez tego. Zupełnie jakbyśmy z dnia na dzień zużywali coraz więcej energii elektrycznej. Zastanawialiśmy się z mężem, co zrobić żeby obniżyć nasze rachunki. Doszliśmy do wniosku, że najlepiej będzie zainwestować w profesjonalną instalację fotowoltaiczną. Wiedzieliśmy jednak, że taki projekt instalacji fotowoltaicznej musi być poparty audytem energetycznym budynku.

Wykonaliśmy audyt energetyczny w dobrej cenie

ekspercki audyt energetyczny - cenaBardzo zależało nam na tym, aby wykonany audyt energetyczny był profesjonalny i rzetelny. Wiedzieliśmy, że od odpowiedniego i eksperckiego audytu energetycznego zależy to, czy zaprojektowania instalacja fotowoltaiczna będzie wydajna i nie będziemy musieli wspomagać się przy jej użytkowaniu prądem z elektrowni. Musieliśmy więc znaleźć kogoś kto zajmuje się wykonaniem profesjonalnego audytu energetycznego w naszym mieszkaniu. Poszukiwania takiej osoby rozpoczęliśmy od internetu. Wpisaliśmy w wyszukiwarkę frazę: ekspercki audyt energetyczny – cena, i zaczęliśmy przeglądać wyniki. Okazało się, że ekspercki audyt energetyczny, można wykonać w bardzo dobrej niskiej cenie. W przypadku audytu energetycznego wykonywanego w budynkach mieszkalnych cena za jego wykonanie wynosiła średnio 100 złotych. W przypadku budynków niemieszkalnych, gospodarczych cena mogła być dużo wyższa i wynosiła średnio 500 złotych. Obie ceny były jednakże, bardzo przystępne jak za profesjonalny, eksperci audyt, wykonywane na podstawie obszernej dokumentacji. Szybko udało nam się znaleźć firmę energetyczną, która zajmowała się wykonywaniem audytów energetycznych pod instalacje fotowoltaiczne i certyfikacje energetyczne budynków. Taki audyt był wykonywany na podstawie zużycia prądu podczas ostatnich dwóch lat oraz porównania zużycia prądu z mocą umowną.

Wiedzieliśmy, że tak przeprowadzany audyt energetyczny będzie dokładny i rzetelny i na jego podstawie bez problemu będzie można wykonać projekt instalacji fotowoltaicznej. W dodatku wybrana przez nas firma energetyczna miała bardzo szybkie terminy i w ciągu kilku dni od dostarczenia jej dokumentów otrzymaliśmy gotowy audyt energetyczny dla naszego mieszkania. Byliśmy bardzo zadowoleni z tak załatwionej sprawy.