You are currently viewing Automatyczna krata stalowa

Automatyczna krata stalowa

Wnętrze sklepu było nieszczególnie dobrze przemyślane, a zwłaszcza wejście, które nie posiadało żadnych zamykanych bram czy możliwości odcięcia dostępu po godzinach pracy. Postanowiliśmy więc iść za przykładem sklepów położonych w dużych galeriach handlowych i zamontować stalowe kraty, opuszczane zawsze po godzinie zamknięcia. Był to najtańszy, a jednocześnie bardzo skuteczny, sposób zabezpieczenia przed niepowołanym wejściem na teren sklepu.

Kraty automatyczne do sklepu

stalowa krata rolowanaMimo iż kraty nieznacznie różniły się od siebie wyglądem, to ich działanie pozostawało dokładnie takie samo niezależnie od modelu. Każda stalowa krata rolowana umieszczana była nad wejściem, które było z jej pomocą zamykane, zwłaszcza jeśli sklep w którym była montowana nie posiadał innej możliwości zamknięcia dostępu dla klientów. Kraty te miały szerokość dopasowaną do konkretnego wejścia, więc nawet w przypadku bardzo niestandardowych szerokości, mogły zostać bardzo szybko poszerzone lub zmniejszone. system wyciągowy, mający rozmiary zbliżone do wymiarów standardowego klimatyzatora biurowego, umieszczany był tuż nad framugą wejścia, na której również znajdowały się szyny, po których krata była opuszczana. Mimo iż krata sama w sobie nie była szczególnie ciężka, jej konstrukcja uniemożliwiała podniesienie raz opuszczonej kraty przez osoby niepowołane, a dla zapewnienia dodatkowego bezpieczeństwa, możliwe było również zablokowanie kraty za pomocą bolców, umieszczonych na dolnej części prowadnic, uniemożliwiających jej poruszenie po zablokowaniu. Metoda obsługi krat w dużej części zależała od modelu. Najczęściej spotykane stalowe kraty sklepowe obsługiwane były za pomocą klucza, służącego do sterowania mechanizmem kraty.

Nowsze i bardziej rozbudowane modele posiadały całkowicie elektroniczne pulpity sterowania, umieszczane obok prowadnic, umożliwiające nie tylko regulację wysokości i położenia kraty, ale również jej zdalne blokowanie czy, w przypadku modeli wyposażonych w czujnik ruchu, samoczynne podnoszenie kraty umożliwiające opuszczenie miejsca pracy. Były one również zabezpieczone przed nagłą utratą zasilania, i umożliwiały odblokowanie mechanizmu wyciągowego oraz ręczne regulowanie położenia kraty przy użyciu regulatora, przypominającego długą rurkę z płaskim kluczem na jednym końcu.