You are currently viewing Ścianę wizyjną można zmontować wszędzie

Ścianę wizyjną można zmontować wszędzie

Do czego może przydać się ściana złożona z kilkudziesięciu monitorów? Ściana, która wygląda jak jeden wielki ekran. Przydaje się w bardzo wielu okolicznościach, w których trzeba przygotować najlepszą oprawę graficzną albo multimedialne show. Mowa oczywiście o tak zwanej ścianie wizyjnej, która jest niczym innym jak jednym wielkim ekranem multimedialnym. Stosuje się je w studiach telewizyjnych, na scenie koncertowej albo w wielkich salach konferencyjnych.

Dzięki ścianie wizyjnej można zrobić najlepsze show

polecane ściany wizyjneKażde studio telewizyjne, w których nagrywane są nowoczesne programy, dysponuje właśnie taką ścianą będącą jednym wielkim ekranem. Taką ścianę zobaczymy też na koncercie, bo nie ma lepszych efektów specjalnych, aniżeli te wygenerowane przez wielki panel telewizyjny. W zasadzie to polecane ściany wizyjne można zamontować wszędzie tam, gdzie potrzebna jest naprawdę przyjemna dla oka oprawa graficzna. Czasem zdarza się zobaczyć taką ścianę na sali konferencyjnej. Jest w Polsce kilka ogromnych sal konferencyjnych, które całe ściany mają zamienione w jeden wielki ekran. Takie sale wynajmowane są przez największe firmy i organizuje się w nich szkolenia albo konferencje. Koncepcja takiej konferencji może być dowolna, bo wielka ściana wizyjna umożliwia zrealizowanie każdego scenariusza imprezy. Wracając jednak do scen koncertowych to na nich zawsze ustawia się ścianę wizyjną. Montuje się ją z kilkudziesięciu ogromnych monitorów bezszwowych. Dzięki takiej technologii monitory nie mają ramek. To znaczy mają, ale tak cienkie, że praktycznie niedostrzegalne z daleka. Jeśli widzimy wielki ekran multimedialny na koncercie to wydaje się jakby był to jeden cały ekran. Z daleka niemalże nie można dostrzec, że składa się on z kilkudziesięciu mniejszych ekranów. I na tym właśnie polega cały sukces tej multimedialnej technologii.

Zorganizowanie wielkiego koncertu bez ogromnego ekranu multimedialnego jest dzisiaj wręcz rzeczą niewyobrażalną. Wielkie ściany wizyjne można zobaczyć również w każdym telewizyjnym studio. Największe sale konferencyjne w renomowanych centrach biznesowych mają całe ściany zrobione z pojedynczych monitorów połączonych w wielki ekran. Tak dzisiaj wygląda nowoczesna sceneria multimedialna. Na wielkich ekranach można wyświetlić każdy rodzaj grafiki czy animacji.