You are currently viewing Właściwości paneli drewnopodobnych

Właściwości paneli drewnopodobnych

 

Planując remont elewacji, duża część osób ma problem z wyborem odpowiedniego materiału do jej pokrycia. Większość materiałów elewacyjnych, które są wytrzymałe, jest równocześnie bardzo trudna do samodzielnego montażu. Na szczęście jednak na rynku znajduje się już wiele materiałów elewacyjnych, łączących wytrzymałość z prostota montażu.

Zalety paneli drewnopodobnych do elewacji

panele elewacyjne drewnopodobnePrzystępując do remontu elewacji, większości osób zależy na efektownym i trwałym efekcie remontu. Kluczowy jest tu wiec dobór odpowiedniego materiału do pokrycia elewacji, który dodatkowo powinien cechować się prostotą montażu. Wydaje się, ze tego typu materiałem są panele elewacyjne drewnopodobne. Dlaczego? Ponieważ są to jedne z niewielu materiałów elewacyjnych, do których montażu nie trzeba używać wkrętów, gwoździ lub innych sposób inwazyjnego montażu. Aby zamontować panele tego typu, wystarczy zwykły klej akrylowy. Z tego właśnie względu materiał ten jest najlepszy dla tych osób, którym zależy na możliwości samodzielnego wykonania remontu elewacji. Oczywiście jednak to nie jedyne zalety paneli drewnopodobnych. Jak wskazuje sama nazwa, oprócz wyglądu nie mają one zbyt wiele wspólnego z naturalnym drewnem, co wbrew pozorom jest ich duża zaletą. Z tego bowiem względu, panele te nie wymagają dodatkowego zabezpieczenia, tak jak naturalne drewno, na przykład za pomocą impregnacji. Dzięki temu, ze panele te są w wysokim stopniu elastyczne, znacznie lepiej dopasowują się do kształtu ściany, w tym jej krzywizn, pełniąc doskonałą funkcję ochronna. Elastyczność ta wpływa również pozytywnie na wytrzymałość tych paneli, które są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz długotrwałą ekspozycję na niekorzystne warunki atmosferyczne. Korzystając z tych paneli do remontu elewacji możemy mieć pewność, ze efekt przeprowadzonego remontu będzie widoczny przez bardzo długi czas. Na odporność paneli drewnopodobnych pozytywny wpływ ma również fakt, ze są one dodatkowo wzmocnione za pomocą włókna szklanego.

Remont elewacji nie musi być zadaniem trudnym i meczącym w realizacji. Kluczowy jest tutaj bowiem dobór odpowiedniego materiału do pokrycia elewacji. Powinien być on odporny na uszkodzenia i wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych, oraz być prosty i bezproblemowy w montażu.