You are currently viewing Owady pod kontrolą

Owady pod kontrolą

 

Owady latające, szczególnie letnią porą, potrafią skutecznie zepsuć nam relaks na ogrodzie czy tarasie. Równie dobrze czują się w naszych domach, zwabione wieczornym światłem, lub za dnia zapachem jedzenia. Gryzące co wieczór komary nie pozwalają nam cieszyć się letnimi wieczorami tak, jakbyśmy tego chcieli, a uporczywe bzyczenie przy uchu potrafi doprowadzić do szaleństwa. Natomiast złośliwe osy uparcie pchają się nam do mieszkania, siadając na owocach, a rozzłoszczone, grożąc bolesnym ugryzieniem.

Skuteczna metoda na nieproszone owady

lampa na owadyKiedyś w niemal każdym domu latem widoczne były lepy na muchy, zawieszane na żyrandolu lub przy oknie. Choć całkiem nieźle się sprawdzały, łapiąc nieproszonych gości, ich estetyka pozostawiała wiele do życzenia. Na szczęście to już przeszłość, choć metoda na lep świetnie sprawdza się w lampach owadobójczych. Lampa na owady to doskonały sposób, aby uwolnić swój dom od nieproszonych latających gości. Przy tym jej wygląd jest estetyczny, a zwabione do niej owady nie są widoczne. Wystarczy raz na jakiś czas opróżnić pojemnik z owadów, lub ich szczątek, bądź zmienić lep na świeży. Mamy trzy opcje do wyboru, zależnie od tego, gdzie ma być użyta lampa na owady. W warunkach domowych równie dobrze sprawdzi się lampa lepowa, rażąca, jak i wiatrakowa. Każda z nich tak samo wabi owady (emitując promieniowanie UV), różnią się natomiast sposobem unieszkodliwienia ofiary. Owad może zostać porażony prądem i zginąć. Może także przylepić się do lepu, lub zostać zamknięty w szczelnym pojemniku, skąd nie będzie mógł uciec. Warto jednak zaznaczyć, że przykładowo w lokalach gastronomicznych zakazane są lampy rażące ze względów higienicznych. Istnieje bowiem możliwość dostania się szczątek owadów do jedzenia. Dlatego tam sprawdzą się najlepiej lampy lepowe lub wiatrakowe. Modele lepowe natomiast będą sprawdzać się gorzej w miejscach o dużym zapyleniu, z racji na konieczność częstej zmiany zabrudzonych lepów.

Rozpiętość cenowa, w zależności od rodzaju i wielkości, jest bardzo duża. Od kilkunastu złotych za małe modele, wystarczające do niewielkich pomieszczeń, do do kilkuset a nawet więcej, za modele profesjonalne do użytku przemysłowego. Warto jednak zainwestować w profesjonalną ochronę przed atakującymi nas owadami i zyskać święty spokój we własnym domu.