You are currently viewing Przyjmowanie aloesu w formie żelu do picia

Przyjmowanie aloesu w formie żelu do picia

Aloes to roślina znana nam od lat. Wielu z nas hoduje ją u siebie w domu nie tylko ze względu na jej ciekawy wygląd, ale i cenne właściwości. Szczególnie cenny jest żel znajdujący się wewnątrz jego liści. Taki żelowy okład wykonany na bolącą, piekącą lub podrażnioną skórę zadziała jak łagodzący opatrunek. Właściwości tej rośliny są również często wykorzystywane w kosmetyce.

Stosowanie aloesu w formie żelu do picia

aloes żel do piciaOprócz właściwości łagodzących podrażnioną czy oparzoną skórę, właściwości nawilżających i natłuszczających aloes jest cennym źródłem witamin i mikroelementów. Coraz chętniej więc sięgamy po niego w formie żelu który rozcieńczamy w wodzie, soku lub innym płynie i pijemy. Taki żel z aloesu kupimy w każdej aptece, sklepie ze zdrową żywnością a także w sklepach online. W takich miejscach znajdziemy szeroki wybór takich produktów. Dostępne są żele różnych firm, w różnych cenach i pojemnościach. Kupimy taki żel o naturalnym smaku jak i ten z dodatkiem soków owocowych, miodu czy ziół. Takie wersje smakowe będą idealne dla każdego kto nie przepada za naturalnym smakiem aloesu. Sprawdzą się w szczególności u dzieci. Podając dziecku aloes z dodatkami smakowymi zwróćmy uwagę, czy w jego składzie nie ma sztucznych dodatków do żywności. Wybieramy więc te jak najbardziej naturalne. Regularne spożywanie takiego żelu wpływa poytywnie na wzmocnienie naszej odproności co jest szczególnie ważne w sezonie infekcji i przeziębień. Działa on bakterio i wirusobójczo. Ma lekkie działanie przeciwbólowe. Oprócz korzyści związanych z układem immunologicznym, aloes żel do picia wspaniale poprawia również funkcjonowanie naszego układu trawiennego. Reguluje on trawienie, chroni żołądek, zapobiega nieprzyjemnym zaparciom oraz podkręca nieco metabolizm. Jest to więc idealny produkt dla każdego, kto dba o swoją sylwetkę. Jest to również świetny, naturalny suplement, który przyniesie korzyści w walce z cholesterolem, obniży poziom cukru, a także wyreguluje ciśnienie krwi. Wzmocni więc cały układ sercowo-naczyniowy. Taka buteleczka aloesu do picia może być więc świetnym prezentem dla każdego, kto dba o swoje ciało.

Coraz chętniej sięgamy po aloes w formie do picia. Możemy go więc przyjmować pod postacią żelu. Taki produkt ma wiele zalet – wspiera naszą odporność, reguluje trawienie, podkręca metabolizm, reguluje ciśnienie krwi a także obniża poziom złego cholesterolu. Jest to więc idealny produkt dla każdego, kto dba o swoje zdrowie i samopoczucie.