You are currently viewing Sprawne wózki inwalidzkie

Sprawne wózki inwalidzkie

Bycie niezależnym i samodzielnym dla osoby niepełnosprawnej jest wielkim wyzwaniem, bo w większości przypadków ani mieszkania ani infrastruktura miejska nie są dostosowane do wymagań takich osób. Jednak odpowiedni sprzęt inwalidzki muszą mieć.

Ile kosztują wózki inwalidzkie?

wózek inwalidzki opoleOsoby przemieszczające się na wózku inwalidzkim, najczęściej są zdane na pomoc innych osób przy wykonywaniu wielu, codziennych czynności. Sam wózek zajmuje wiele miejsca i często brakuje w budynkach specjalnych wind, którymi mogliby swobodnie wjeżdżać i wyjeżdżać z domu. Na szczęście w sprzedaży znajdziemy przynajmniej kilka rodzajów wózków i wiele modeli, które można dostosować do indywidualnych potrzeb osoby niepełnosprawnej. Jeżeli potrzebny nam jest dopasowany wózek inwalidzki opole jest miastem, w których sprzedawcy ze sklepów medycznych chętnie pomogą w doborze odpowiedniego modelu. Różnią się one między sobą nie tylko wyglądem, ale tez rozmiarem, wagą, wielkością czy wyposażeniem. Nie można jeździć na za małym ani za dużym wózku, gdyż może to być niebezpiecznie i niewygodne. Najtańsze modele wózków inwalidzkich można kupić za około czterysta pięćdziesiąt złotych. Będą one ciężkie i masywne, gdyż mają stalową konstrukcję. Lekkie wózki są wykonane z rurek aluminiowych i mają krzyżakową konstrukcję oraz łamane siedzisko, dzięki czemu łatwo można je złożyć i przewieźć samochodem. Takie modele kosztują nawet około tysiąc dwieście złotych. Najdroższe są wózki inwalidzkie elektryczne, które mają wbudowane akumulatory.

Wózek inwalidzki przede wszystkich powinien być dopasowany do osoby niepełnosprawnej. Różne modele mogą udźwignąć odmienny ciężar i mają też określoną szerokość siedziska. Za dobry wózek inwalidzki z pewnością trzeba zapłacić około tysiąc złotych.