You are currently viewing Trwała owijka do zabezpieczenia kierownicy rowery

Trwała owijka do zabezpieczenia kierownicy rowery

 

Każdy rowerzysta powinien rozważyć kupno owijki. Specjalna owijka rowerowa jest powszechnie wykorzystywania przez rowerzystów, którzy są w posiadaniu rowerów szosowych. Właściciele rowerów szosowych, często przemierzają liczne kilometry każdego dnia, ich treningi nie zawsze się odbywają w dobrych warunkach pogodowych. Wówczas chwila nieuwagi może sprawić, że ręce ześlizgną się nam kierownicy, a manewrowanie rowerem stanie się znacznie trudniejsze.

Owijki na kierownice dla profesjonalnych rowerzystów

owijka na kierownicęRowerzyści, którzy często trenują na rowerach szosowych, powinni do swojego wyposażenie dokupić trwałą owijkę na kierownicę. Taki dodatek umożliwia nam znacznie bardziej komfortową jazdę, szczególnie w trudnych i nieprzyjaznych warunkach pogodowych. Jest to rodzaj specjalnej taśmy, która po rozpakowaniu jest owijana na kierownicy roweru. Dodatek ten posiada wiele zalet dla rowerzysty, który zdecyduje się na taki zakup. Pierwszą zaletą posiadania owijki w swoim rowerze jest ochrona kierownicy. Z czasem nasz rower może zacząć niszczeć oraz pojawią się pierwsze uszkodzenia mechaniczne. Owijka to często kolorowy materiał, który bardzo ładnie będzie się prezentować na naszym rowerze. Dodatkowo taka specjalna owijka, będzie skutecznie pełnić funkcję ochronną. To jednak nie jedyna zaleta tej drobnej rzeczy. Kolejną kwestią wartą wspomnienia jest umożliwienie rowerzyście znacznie lepszego chwytu kierownicy, która nawet w czasie złej pogody, będzie łatwiejsza to utrzymania. Gdzie kupimy zatem taką specjalną owijkę do swojego użytku? Owijka na kierownicę jest dostępna do kupna w każdym dobrym sklepie rowerowym. Jeśli jednak jesteśmy zwolennikami zakupów w internecie, to bez problemów zamówimy taką owijkę na znanym portalu aukcyjnym. Cena takiej owijki na kierownicę nie jest zbyt wysoka. Za elegancką taśmę przeznaczoną do owinięcia wokół naszej kierownicy zapłacimy od dziesięciu złotych za sztukę.

Istnieje jednak wiele najróżniejszych wersji kolorowych oraz wzorów, które mogą wyjść nas drożej cenowo. Warto jednak kupić taką taśmę do owinięcia naszej kierownicy roweru, która będzie wyprodukowana przez sprawdzoną firmę i da nam pewność, że podczas użytkowania owijka nam się nie ześliźnie. Od tej kwestii będzie zleżeć nasze bezpieczeństwo.