You are currently viewing Różne rodzaje podłóg

Różne rodzaje podłóg

Posadzka jest ważnym elementem każdego pomieszczenia. To właśnie po niej się przemieszczamy. Jej odpowiednie wykończenie potrafi nadać prawdziwego uroku każdemu pomieszczeniu. Wykończenie posadzki zależy w dużej mierze od typu danego pomieszczenia. W pomieszczeniach, gdzie panuje duża wilgotność nie położymy drewnianej podłogi, gdyż ulegnie ona szybkiemu zniszczeniu.

Czy panele są najlepszym typem podłogi?

panele podłogoweJaki jest zatem najlepszy typ podłogi? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od przeznaczenia danego pomieszczenia. Przykładowo w salonie i sypialniach możemy położyć panele podłogowe lub drewniany parkiet. Drewno nada takiemu pomieszczeniu niesamowitego uroku i ciepła domowego ogniska. Oprócz tego panele oraz parkiet są stosunkowo łatwe w czyszczeniu i konserwacji. Jednakże wymagają użycia specjalistycznych środków. Dokonując czyszczenia takiej posadzki musimy także uważać na to, aby podłoga nie została zbyt mocno zawilgocona. Wilgoć grozi bowiem odkształceniu się paneli oraz drewnianych klepek parkietu. Z tego też powodu podłogę wyłożoną panelami lub parkietem powinniśmy czyścić zgodnie z zaleceniami producentów. Pozwoli nam to na zachowanie jej ładnego koloru oraz dobrego stanu technicznego. Dzięki temu nie będziemy musieli za jakiś czas wymieniać całej podłogi. W jakim miejscu najlepiej jest kupić panele? Cóż możemy to zrobić w sieciowych marketach z artykułami do domów, w supermarketach, czy w sklepach będących dystrybutorami paneli danego producenta lub producentów. Wybór typów, rodzajów oraz kolorów jest w znacznym stopniu zależny od miejsca, w którym kupujemy tego rodzaju produkty. Nie ulega jednak wątpliwości, że w każdym z nich znajdziemy przynajmniej kilka różnych rodzajów paneli. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się panele w jasnych odcieniach lub w lekko brązowym tonie kolorystycznym.

Na ogół są one wykonane z drewna sosny, świerku, dębu lub jabłoni. Bez wątpienia jasne panele położone na podłodze nadają ciekawego efektu wizualnego w każdym wnętrzu. Jednocześnie na jasnych panelach nie widać tak bardzo kurzu, jak na panelach ciemnych. Niestety inne plamy są bardziej widoczne. Z tego też powodu dobór koloru paneli zależy w znacznym stopniu od wystroju naszego wnętrza, a także od naszego gustu.