You are currently viewing Najlepsza suwnica do hal

Najlepsza suwnica do hal

Operowanie ciężkimi ładunkami wymaga odpowiednich urządzeń. Producenci urządzeń transportowych stanęli na wysokości zadania dostarczając przenośniki naziemne oraz różnego rodzaju pojazdy kołowe. Jednak żadne urządzenie nie dostarczy ładunków tak precyzyjnie, bezkolizyjnie i bezpiecznie jak suwnica. Żadne urządzenie nie posiada również tak dużego udźwigu jakim dysponują różnego rodzaju dostępne na rynku suwnice.

Podstawowe informacje o suwnicach pomostowych

suwnica pomostowaGłównym przeznaczeniem suwnic pomostowych jest praca wewnątrz hal produkcyjnych i magazynowych gdzie poruszają się ponad powierzchnią na specjalnie przygotowanych torowiskach. Współczesna suwnica pomostowa jest urządzeniem bardzo nowoczesnym, wykonanym z bardzo dobrych materiałów. Producenci dostarczają do nich różnorodne typy zawiesi dostosowane ściśle do rodzaju przenoszonych w danej hali ładunków. Takie rozwiązanie bardzo ułatwia i przyspiesza pracę. Elementem jezdnym suwnic pomostowych są czołownice zaopatrzone w napęd elektryczny i koła. Na czołownicach spoczywa główny moduł nośny nazywany mostem suwnicy zbudowany z jednego lub więcej dźwigarów. Ilość dźwigarów i ich konstrukcja określa nośność suwnicy pomostowej wahającej się od kilkuset kilogramów do kilkuset ton. Most suwnicy jest układem jezdnym dla wózka zaopatrzonego w napęd i wciągarkę, na której umieszczone są zawiesia. Wózek odpowiedzialny jest za precyzyjne manipulowanie ładunkami poprzecznie do ruchu mostu oraz w pionie. Suwnice pomostowe w każdym przypadku wykonywane są na indywidualne zamówienie. Należy dopasować wszystkie parametry do wymagań i potrzeb przedsiębiorstwa. Chodzi głównie o ustalenie rozpiętości suwnicy, udźwigu, rodzaju zawiesi, prędkości przesuwu, metody sterowania i innych. Wszystko musi być precyzyjnie ustalone aby suwnica była w pełni funkcjonalna. O możliwościach nowoczesnych suwnic pomostowych świadczy fakt, że może ich pracować bezpiecznie kilka na jednym torowisku gdyż są zaopatrzone w elektroniczne systemy antykolizyjne.

Sterowanie nowoczesnymi suwnicami odbywa się drogą radiową, za pomocą przewodowej skrzynki lub z kabiny operatora. Suwnice tego typu to najpopularniejsze urządzenia transportujące ładunki ciężkie ponad powierzchniami hal. Zapewniają ciągłość zadań produkcyjnych co jest niezwykle istotne dla zachowania konkurencyjności na współczesnym, dynamicznym rynku.