You are currently viewing Ładne i funkcjonalne elewacje z modrzewia syberyjskiego

Ładne i funkcjonalne elewacje z modrzewia syberyjskiego

Standardowa opcja okładziny drewnianej zawsze będzie o wiele bardziej opłacalna niż dodanie bocznicy do skomplikowanego stylu architektonicznego. Większość szacunków online opiera się na bardziej konwencjonalnym typie konstrukcji przypominającej sześcian. Jeśli nasz projekt wymaga bardziej wyszukanych wzorów lub ma bardziej nowoczesny układ, może się okazać, że będzie bardziej kosztowny.

Elewacje z modrzewia – zalety

elewacja modrzew syberyjskiJak wyobrażamy sobie swój dom? Aby zrealizować marzenia o lepszym domu, ważne jest, aby od razu zrozumieć, jakie materiały pomogą przełożyć pomysł na rzeczywistość. Jak wspomniano wcześniej, dzięki stale rozwijającym się technologiom ulepszającym okładziny elewacyjne, rośnie oferta materiałów, których można użyć do ochrony domu na zewnątrz. W zależności od ich pochodzenia, składu, dostępności i trwałości, niektóre mogą być droższe niż inne. Modyfikując elewację, wiele firm może pobierać dodatkową opłatę za usunięcie istniejącej okładziny, która nie była pierwotnie przez nie zainstalowana. Ponadto, w zależności od materiału wybranego dla nowej bocznicy i wymagań projektowych, niektórzy wykonawcy mogą naliczać dodatkowe opłaty w oparciu o narzędzia, czas i wysiłek wymagany do instalacji. W ten sposób powstaje dobrze utrzymana elewacja modrzew syberyjski natomiast jest doskonałym źródłem tworzywa, z którego powstaje. Uchroni nas przed koniecznością regularnej naprawy, usuwania lub ponownego instalowania. Woskowane drewno modrzewia syberyjskiego to produkt drzewny o dużej trwałości. Drewno pochodzi z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony i posiada oznakowanie FSC lub PEFC. Zastosowanie drewna woskowanego z modrzewia syberyjskiego to przede wszystkim okładziny elewacyjne. Okładzina ma różnorodny efekt kolorystyczny od naturalnego bladozielonego do ciepłego bogatego brązu do srebrnoszarego. Ponadto możliwe jest dodanie koloru. Istnieje możliwość wyboru spośród 30 nowoczesnych, naturalnych kolorów. Modrzew syberyjski to twarde i ciężkie drewno o wysokiej naturalnej trwałości. Dzięki stosunkowo powolnemu wzrostowi w zimnych obszarach uzyskuje solidną strukturę i większą gęstość.

Oprócz powszechnego zastosowania jako okładzina elewacyjna, jest często używany do podłóg, okien i schodów. Jeśli drewno nie zostanie poddane obróbce, zmieni kolor na szary, a słoje roczne zapewniają wyraźny rysunek płomienia. Wysokiej jakości drewno Do produkcji modrzewia syberyjskiego woskowanego wykorzystuje najwyższej jakości produkty drewniane.