You are currently viewing Najlepsza alternatywa dla kanalizacji

Najlepsza alternatywa dla kanalizacji

 

Wiele gospodarstw w Polsce z różnych względów nie może być podłączonych do kanalizacji. W takiej sytuacji konieczne jest skorzystanie z jednego z wielu rozwiązań alternatywnych. Jednym z nich są specjalne instalacje, umożliwiające samodzielne oczyszczanie ścieków.

Zalety przydomowych oczyszczalni ścieków

przydomowa oczyszczalnia ścieków cenaMimo postępu technologicznego, nadal wiele gospodarstw domowych w Polsce nie może być podłączonych do instalacji wodno-kanalizacyjnej. Zazwyczaj problemem jest lokalizacja takiego gospodarstwa i jego odległość od najbliższego przyłącza. Na szczęście istnieje kilka rozwiązań alternatywnych, a jednych z najlepszych jest przydomowa oczyszczalnia ścieków cena której może zależeć od wielu czynników. Szczególnie ważne jest, na jakim terenie chcemy wybudować taką oczyszczalnie, a szczególnie od ukształtowania takiej działki. Jeżeli ukształtowanie terenu na naszej działce jest korzystne, będziemy mogli pozwolić sobie na wybudowanie takiej oczyszczalni, która działa w oparciu o działanie grawitacji –  w takim wypadku koszt jej budowy będzie znacznie mniejszy. W przeciwnym wypadku będziemy musieli zainwestować w oczyszczalnię, w której ścieki są mechanicznie transportowane na wyższy poziom. Należy jednak pamiętać, że niezależnie od ceny początkowej tej inwestycji, zwróci się nam ona w bardzo szybkim czasie. Alternatywą dla przydomowych oczyszczalni jest bowiem szambo, którego eksploatacja jest bardziej problemowa i bardziej kłopotliwa. W przypadku przydomowej oczyszczalni nie jest wymagane jej cykliczne opróżnianie, jak w przypadku szamba, co oczywiście wiązałoby się z dodatkowymi kosztami. Dodatkowo, posiadając przydomową oczyszczalnię ścieków nie jesteśmy narażeni na problemy takie jak nieprzyjemne zapachy ulatniające się z odpływu. Tym samym koszty zainwestowania w przydomową oczyszczalnię ścieków w bardzo szybkim czasie będą mogły się nam zwrócić. Wygoda korzystania z przydomowej oczyszczalni ścieków jest porównywalna do sytuacji, w której korzystalibyśmy z instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Wiele osób zastanawia się, jaka jest najlepsza alternatywa dla podłączenia do instalacji wodociągowej. Okazuje się, ze najlepszym wyjściem są specjalne instalacje, które są w stanie samodzielnie oczyszczać ścieki. Stosunkowo wysokie koszty takiej instalacji w krótkim czasie mogą się zwrócić.