You are currently viewing Efektywna pielęgnacja dachów

Efektywna pielęgnacja dachów

Każdego dnia na powierzchnię naszych dachów spada mnóstwo zanieczyszczeń. Niejednokrotnie okazuje się, że takowe zanieczyszczenia potrafią utrzymywać się na powierzchni dachu przez bardzo długi czas. Niekiedy nawet konieczne jest przeprowadzenie czyszczenia dachu ponieważ jest on zanieczyszczony tak bardzo, że rzuca się to w oczy i wówczas nie jesteśmy postrzegani zbyt dobrze. Warto jednak wiedzieć, że obecnie nie jesteśmy zdani tylko na siebie jeśli byśmy chcieli dach wyczyścić. 

Najlepsze techniki czyszczenia dachów 

czyszczenie dachów w MałopolscePoszycia dachowe mogą być wykonane z najróżniejszych materiałów. Na ten moment zdecydowanie najczęściej jest tak, że dachy kryte są blachą falistą lub też dachówkami, które również wykonane są z blachy. Jednak należy wiedzieć o tym, że nie zawsze tak było. Otóż niegdyś dachy pokrywano bardzo często dachówkami. W tym wypadku można podzielić dachówki na ceramiczne oraz cementowe. Zarówno jedne jak i drugie po kilku lub kilkunastu latach od położenia na dachu znacznie tracą na wyglądzie. W związku z tym warto wówczas zdecydować się na profesjonalne czyszczenie dachów w Małopolsce zaś bez większych problemów znaleźć obecnie możemy sprawdzone firmy, które na co dzień się czyszczeniem dachów zajmują. Nie jest to czynność łatwa więc jeśli nie posiadamy odpowiedniego sprzętu oraz umiejętności to absolutnie nie należy samodzielnie się za takie zadania zabierać. Profesjonaliści od czyszczenia dachów wykorzystują do tego celu przede wszystkim myjkę ciśnieniową. Jednak cały proces czyszczenia dachu jest podzielony na trzy etapy. Pierwszym z nich jest spłukanie powierzchni dachu zimną wodą. Do tego zadania używa się również myjki ciśnieniowej. Kolejnym z etapów jest nakładanie piany aktywnej, która wnika głęboko w strukturę dachu i rozbija znajdujące się tam zanieczyszczenia. Ostatnim z etapów jest spłukanie dachu gorącą wodą, która zmyje pozostałości pianki. 

Ogólnie rzecz biorąc czyszczenie dachu to zabieg, który powinno się wykonywać przynajmniej raz na kilka lat. Dzięki temu można sprawić, że nasz dach będzie wyglądał jak nowy. Większość firm zajmujących się fachowym czyszczeniem dachów dodatkowo świadczy usługi polegające na konserwacji dachu przy użyciu specjalnych środków impregnujących. Szczególnie często stosuje się to na dachach drewnianych.