You are currently viewing Automatyczne bramy do budynków przemysłowych

Automatyczne bramy do budynków przemysłowych

Jednym z najbardziej użytecznych elementów wyposażenia każdej hali produkcyjnej, zajmującej się konstrukcją ciężkich maszyn czy bardzo dużych urządzeń przemysłowych była wygodna brama, przez którą z łatwością można było załadować kompletną maszynę na samochód transportowy. Niejednokrotnie bowiem okazywało się, iż standardowe bramy hal zwyczajnie przeszkadzały w swobodnym załadunku czy dostawach.

Automatyczne bramy przesuwne do budynków przemysłowych

przesuwane bramy przemysłoweTaka sytuacja miała miejsce w naszej montażowni, zajmującej się budową i naprawą korpusów samolotów dalekozasięgowych. Bramy o standardowych wymiarach, jakie domyślnie montowano w budynkach produkcyjnych często okazywały się zbyt niskie lub wąskie, więc odbiór ukończonego korpusu często przysparzał nam niemało trudności. Zdecydowaliśmy w końcu zamontować nowocześniejszą i wygodniejszą bramę, gdyż dotychczasowa była nie tylko za mała, ale również bardzo niewygodna, wymuszając konieczność każdorazowego otwarcia dużych drzwi by móc wejść na teren montażowni. Naszą uwagę zwróciły szczególnie nowoczesne przesuwane bramy przemysłowe, posiadające wysoki poziom automatyzacji. Bramy te zazwyczaj wykonywane były z paneli z tworzywa sztucznego, i mogły być dopasowane do każdej wysokości czy szerokości bramy. Działały niemal identycznie jak bramy wjazdowe, umieszczane przy głównym wjeździe na terenie wielu zakładów, więc ich otwieranie mogło odbywać się zdalnie, za pomocą pilota posiadanego przez upoważnione osoby, jak również poprzez panel sterowania, umieszczany tuż przy takowej bramie. Każda brama tego typu posiadała również drzwi wejściowe zamontowane fabrycznie, które uznawane były za bardzo przydatny dodatek.

Umożliwiały bowiem wejście czy wyjście z terenu montażowni bez konieczności otwierania całej bramy, co było przydatne zwłaszcza zimą, gdy otwarcie bramy powodowało natychmiastowe wychłodzenie całego wnętrza hali produkcyjnej. Montaż bram mógł być przeprowadzony bardzo szybko, gdyż wszelkie mechanizmy automatyczne umieszczane były ponad wejściem, a brama mocowana na szynach prowadniczych, przytwierdzanych do ścian, po których poruszała się w trakcie otwierania czy zamykania. Instalacja nie wymagała więc żadnych większych prac czy przeróbek wejścia na teren hali, i nie zaburzała normalnej pracy.