You are currently viewing Ile kosztuje ekologiczny piec z podajnikiem?

Ile kosztuje ekologiczny piec z podajnikiem?

W każdym domu jest zamontowana jakaś instalacja cieplna. Wiadomo, że za ogrzewanie najczęściej odpowiedzialny jest piec centralnego ogrzewania. W naszym kraju stosuje się jeszcze sporo pieców, które określa się mianem kopciuchów. Są to stare typy pieców, które mocno zanieczyszczają środowisko. I dlatego właśnie powstały różne programy wsparcia finansowego dla tych, którzy chcieliby wymienić swój piec na ekologiczny. Dzisiaj można to zrobić, bo są na to dofinansowania.

Dzisiaj opłaci się kupno pieca żeliwnego

piec co żeliwny z podajnikiemJeśli można otrzymać dofinansowanie na zakup nowoczesnego pieca to naprawdę warto z tego skorzystać. Takie wsparcie finansowe z gminy lub powiatu może wynieść nawet kilkadziesiąt procent wartości inwestycji. Nawet jeśliby odzyskać połowę to i tak jest to najlepszy moment na to, żeby swój stary piec wymienić na nowy. A co dzisiaj jest do wyboru jeśli chodzi o kotły centralnego ogrzewania? Na pewno warto zainwestować w solidny i wydajny piec co żeliwny z podajnikiem, który będzie wykonywał całą pracę przy ogrzewaniu domu za nas. Koszty takiego pieca zależne są od tego, jaka moc grzewcza jest nam potrzebna. Mówiąc prościej, im większą powierzchnię musimy ogrzać tym droższy będzie piec. Natomiast jego koszty zaczynają się już od pięciu tysięcy złotych dla najmniejszych domków jednorodzinnych. Weźmy jednak pod uwagę, że możemy odzyskać z tego nawet połowę, co jest naprawdę bardzo znaczącą pomocą przy podjęciu decyzji. Największą zaletą takiego kotła jest oczywiście jego podajnik. Możemy wsypać tam kilka worków opału i właściwie przez tydzień nie zaglądać do pieca. Jest do niego podłączony sterownik, na którym wystarczy ustawić godziny, w których piec ma pracować. To już nie są te czasy, że w piecach ogień rozpala się samemu. Teraz wszystko dzieje się całkowicie automatycznie.

W naszej świadomości powoli zakorzenia się konieczność dbania o środowisko i ekologię. Właściciele starych pieców co nie zawsze mogą sobie jednak pozwolić na zakup nowoczesnego i ekologicznego pieca. Dlatego właśnie teraz jest ku temu najlepsza okazja. Wystarczy zapytać w swoim urzędzie samorządowym o możliwości związane z dofinansowaniem zakupu pieca. Wymiana pieca właśnie teraz daje realną możliwość zaoszczędzenia pieniędzy. A nowy piec to również duża oszczędność czasu.