You are currently viewing Drugie życie dla silnika

Drugie życie dla silnika

Przezwajanie to niezbędna gałąź usługowa działająca w przemyśle i biznesie urządzeń silnikowych. Do tego cały czas się rozwija, tak, jak rozwijają się technologie maszyn i silników.

O co chodzi z przezwajaniem?

przezwajaniePrzezwajanie (lub też przewijanie), tak jak sugeruje tytuł artykułu, to po prostu naprawa i regeneracja silnika. Ma na celu między innymi poprawienie mocy i wydajności maszyny. Jest to opcja dużo tańsza, niż kupowanie całego nowego silnika. Jednocześnie jego naprawa nie trwa długo. Wszystko zależy oczywiście od wielkości silnika i mocy, jaką osiąga. Im większy rozmiar, tym przezwajanie trwa dłużej. Może to zająć od kilku godzin do dwóch-trzech dni, w zależności od gabarytów silnika. Jeśli chodzi o cenę takiej usługi, nie istnieje jeden stały cennik. Fachowcy do każdego zlecenia podchodzą indywidualnie, bowiem wszystko zależy od stanu zużycia silnika. Należy go rozebrać na części i dokładnie sprawdzić każdy jego element, by oszacować czas pracy i koszty. Kwestie naprawy lub wymiany poszczególnych fragmentów silnika są konsultowane z klientem. Przezwajanie to dziedzina dedykowana przedsiębiorcom prowadzącym działalność związaną z przemysłem. Pozwala zminimalizować koszty, jakie ponieślibyśmy, inwestując w zupełnie nowy produkt. Jeśli już zdecydujemy się na takie rozwiązanie, to musimy liczyć się z tym, że czas gra tu kluczową rolę. Gdy tylko widzimy, że z silnikiem dzieje się coś niepokojącego, powinniśmy działać od razu. Im dłuższe zwlekanie, tym wydłużony czas naprawy, a to oznacza wstrzymanie pracy na dłużej oraz utratę dochodów. Należy więc regularnie monitorować pracę naszych urządzeń, systematycznie robić przeglądy i nie bagatelizować żadnych, choćby najmniej niepokojących, oznak usterki. Tym bardziej, że czas oczekiwania na nowy silnik to około dwa miesiące. Istnieje ryzyko, że dopuszczając do pracy uszkodzony silnik i nie zważając na usterki, możemy go trwale uszkodzić. Wówczas nawet przezwajanie nie rozwiąże kłopotu. Dlatego tak bardzo ważne jest, by silnik oddawać do serwisu jak najszybciej od momentu wykrycia problemu.

Przezwajanie to koło ratunkowe dla przemysłu. Koszt takiej usługi zawsze będzie niższy od zakupu nowego urządzenia. Czas potrzebny na regenerację silnika również jest niewielki. Liczy się przede wszystkim podejście przedsiębiorców do narzędzi pracy i stosunek do zarządzania.