You are currently viewing Intrygujące cechy wełny

Intrygujące cechy wełny

 

Jeżeli poszukujemy idealnego materiału do wyrobu ubrań albo zastanawiamy się, które ubrania będą najlepszym wyborem na jesienno-zimowe dni to zdecydowanie powinniśmy zwrócić uwagę na wełnę. To doskonale grzejący materiał, który ma jeszcze inne właściwości. W związku z tym warto zapoznać się z nimi i podjąć świadomy wybór.

Najlepszej jakości wełniane ubrania

wełna tkaninaGdy zastanawiamy się nad doborem nowych ubrań do naszej szafy, a w szczególności tych na okres jesienno-zimowy to wełna tkanina jest cudownym wyborem. Wełna ma idealną izolację, przez co nigdy nie będzie nam zimno, a to wszystko w związku z zatrzymaniem powietrza w strukturze włókien. Ta zaleta jest niezależna od tego czy materiał jest gruby, czy cienki. Kolejnym atutem jest higroskopijność tej tkaniny, która ponoć jest najwyższa spośród wszystkich włókien. Wełna jest w stanie wchłonąć wilgoć nawet do 50%, dzięki czemu nie będziemy mieć mokrych ubrań nawet przy wysokiej wilgotności. Sprawia to, iż jest to bardzo higieniczny produkt. Sprężystość wełnianych włókien sprawia, iż się nie gniotą, a przy okazji nie łatwo się brudzą. Ciekawostką jest to, iż koce wełniane wykorzystywane są przez strażaków w trakcie pożarów, gdyż są one odporne na wysoką temperaturę. Powinniśmy również wiedzieć, iż wełna wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Nie można jej wirować na wysokich obrotach, wyżynać, a suszenie należy wykonywać na płasko.

Bardzo wdzięcznym materiałem jest wełna, która doskonale spisuje się w zimowe dni. Dzięki temu możemy być pewni, iż nie zmarzniemy. Dodatkowo zakupione ubrania i akcesoria wełniane pozostaną w naszej szafie na bardzo długi czas. Musimy jedynie pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji naszych ubrań. W ten sposób będziemy naprawdę zadowoleni z dokonanego wyboru.