You are currently viewing Jak mądrze wykorzystać farby do szkła?

Jak mądrze wykorzystać farby do szkła?

Bardzo lubię tworzyć. Zazwyczaj spod moich rąk wychodzą dzieła, które nie są takie brzydkie – niektórzy nawet je chwalą. Ostatnio upodobałam sobie malowanie farbkami po szkle. Nie dość, że to świetna zabawa, to do tego odkryłam sklep, z którego mam najlepsze farbki z żywicą.

Zalety farb z żywicą

farby do szkła z żywicąJako wiadomo, żywica jest bardzo giętka i elastyczna. Po zaschnięciu można ją wyginać w różne strony, ale odpowiednio opracowana staje się trwała i twarda jak kamień. Żywica w połączeniu z farbą ma lepszą konsystencję, łatwiej się ją nakłada, nie trzeba długo czekać, aż zaschnie i można dowolnie mieszać kolory. Łączenie barw pozwala na powstawanie nowych odcieni bez konieczności ich kupowania, szczególnie gdy nowy kolor jest nam potrzebny na cito w bardzo małej ilości. Farby do szkła z żywicą sprawiły, że nauka rysowania figur pędzlem i nadawania im odpowiednich kolorów, stała się znacznie łatwiejsza. Cieszę się, że poznałam dobry sklep internetowy, w którym mogę kupić gotowy zestaw farbek do malowania szkła, które będą miały tę substancję. Jak się okazuje, żywica nie musi wcale kojarzyć się z drzewami, jubilerami lub lekarstwami – jest też znakomitą bazą dla specjalistycznych farbek. Do tego, po powąchaniu ich i nałożeniu na pędzel nie wystąpiła na moim ciele żadna reakcja alergiczna, co czyni ten produkt bezpiecznym dla skóry. Mam bardzo wrażliwą cerę, więc obawiałam się o nią, gdy kilka kropel odprysnęło na twarz, ale nic złego się nie stało. Najlepsze w nich jest to, że nie wymagają rozcieńczania. Można je nakładać od razu, a kolor nie będzie zbyt skoncentrowany. Muszę też dodać, że są bardzo wydajne, bo jak dotąd nie wyrzuciłam ani jednego pustego słoiczka, a maluję co wieczór. Zawsze po skończonym malowaniu wkładam szkło do mikrofalówki, która włączam na około sto pięćdziesiąt stopni Celsjusza. Wystarczy trzydzieści minut, by na zawsze utwardziły się na powierzchni butelki.

Dzięki moim zakupom w sklepie z farbami mogą stworzyć wyjątkowe szklanki dla moich pociech. Chcę, by na każdej z nich pojawiło się imię dziecka oraz jego ulubiona postać. Nie wiem, czy uda mi się dobrze odwzorować postacie z kreskówek, ale spróbuję. Myślę, że to dobry czas, by dokupić kilka pędzelków do malowania, które ułatwiłyby mi uprawianie hobby.