You are currently viewing Kompleksowe usługi biur księgowych

Kompleksowe usługi biur księgowych

Wybór najlepszej formy prowadzenia rachunkowości nie jest prosty, bo oba dostępne mają swoje wady i zalety. Niektórzy przedsiębiorcy wolą sami zajmować się swoją księgowością, gdyż posiadają niezbędną wiedzę i mają też nieco wolnego czasu. Takie rozwiązanie jest możliwe tylko przy małej, jednoosobowej działalności gospodarczej, która nie zatrudnia pracowników.

Kiedy oferta biur księgowych jest opłacalna?

kompleksowe biuro księgowe na warszawskiej WoliWielu przedsiębiorców przy wyborze usług, z jakich będą korzystać, kierują się przede wszystkim ceną. Choć nie zawsze jest to dobry doradca, bo cena niekiedy nie idzie w parze z jakością. Jednakże w przypadku usług księgowych, można z powodzeniem stwierdzić, że cena nie świadczy o poziomie usług. Przeciętne wynagrodzenie samodzielnego księgowego, to około trzy – pięć tysięcy złotych, natomiast najniższa wysokość abonamentu za usługi księgowe, to zaledwie sto osiemdziesiąt złotych. Jasno widać, że różnica jest ogromna, ale kosztem jest brak możliwości posiadania specjalisty na własność. Jeżeli jesteśmy zdecydowanie na wybór usług, to najlepsze będzie kompleksowe biuro księgowe na warszawskiej Woli, gdzie znajdziemy kilka naprawdę dobrych firm. Wybierając sprawdzone biuro, mamy pewność, że nasze rachunki będą w dobrych rękach, ponieważ zajmą się nimi wykwalifikowani pracownicy. W takich miejscach najczęściej pracuje kilku samodzielnych księgowych, który w ciągu miesiąca są w stanie rozliczyć nawet kilkaset działalności gospodarczych i spółek. Księgowy na etacie rozlicza tylko jedną firmę, ale jest w stanie dla niej zrobić znacznie więcej niż księgowy z biura, bo zwyczajnie ma na to czas. Usługi świadczone przez biura rachunkowe są przede wszystkim kompleksowe, czyli w pakiecie otrzymujemy księgowość, kadry, płace i coraz częściej także doradztwo z zakresu optymalizacji podatków.

Przedsiębiorcy współpracujący z biurami rachunkowymi, opłacają jeden, stały abonament, którego wysokość jest indywidualnie ustalana przy podpisaniu umowy. Przede wszystkich ma wpływ na niego forma prawna i wielkość działalności, ilość generowanych w każdym miesiącu dokumentów księgowych i ewentualna wielkość zatrudnienia, jeżeli przedsiębiorca się zdecyduje na powierzenie spraw kadrowych, pracownikom biura. Obecnie już nawet czterdzieści pięć procent przedsiębiorców korzysta z usług księgowych.