You are currently viewing Metody bezpiecznego przekłuwania uszu

Metody bezpiecznego przekłuwania uszu

W sklepach znaleźć można różnorodne przepiękne ozdoby, które sprawiają, że kobiety czują się piękne oraz atrakcyjne. Panie często kupują różnorodne kolczyki, które doskonale pasują do różnorodnych stylizacji. Nic zatem dziwnego, że już małym dziewczynkom przekłuwa się uszy, by mogły założyć przepiękne kolczyki, które z pewnością ucieszą małą damę. Ważne jest jednak, by przekłuwanie uszu przeprowadzić w sposób bezpieczny, zdecydować się na usługi doświadczonych osób.

Gabinety kosmetyczne profesjonalnie przekłuwają uszy

przekłuwanie uszu - Poznań i okoliceW wielu miejscach można wykonać przekłuwanie uszu – Poznań i okolice są miejscem, gdzie klienci mogą zdecydować się na tę metodę. Podczas zabiegu zostaje naruszona tkanka ciała, dlatego ważne jest, by wykonane byłam sposób higieniczny. Najczęściej przebijane są okolice dolnego płatka, miękkich części ucha, które są zbudowane z tkanki łącznej oraz tłuszczowej. Najczęściej wykonywane są przy użyciu urządzenia, które popularnie nazywane jest pistoletem. Zabieg polega na umieszczeniu płatka ucha w urządzeniu, w którym zostaje złożony kolczyk leczniczy. Wykonany jest z bezpiecznych materiałów, dzięki czemu nie powoduje alergii, jest dobrze tolerowany przez organizm. Najczęściej wykorzystuje się tu stal chirurgiczną, tytan lub srebro. Tego typu przekłuwanie uszu jest bardzo popularne, szybkie i bezbolesne. Jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku małych dzieci. Ten rodzaj przekłuwania posiada zarówno wielu przeciwników, jak i zwolenników. Wstrzeliwanie kolczyka w ucho dzieje się w sposób szybki, z użyciem dużej siły, co czasem powoduje, iż rana może goić się dłużej. Po zabiegu ucho może być spuchnięte i zaczerwienione, dlatego ważne jest, by korzystać z usług doświadczonych kosmetyczek.

Istotna jest także właściwa dezynfekcja uszu. W niektóre gabinetach oferowane jest także przekłuwanie uszu przy użyciu igły. Metoda ta jest bezpieczna, może być wykonywana na różnych częściach uszu, zarówno tkance miękkiej, jak i chrząstkach. Ważne jest, by bezpośrednio po zabiegu dbać o uszy, nosić odpowiednie kolczyki, które wykonane są z nieuczulającego materiału. Niezwykle istotne jest także, by zachować zasady właściwej higieny, nie dotykać rany brudnymi rękami, a także przemywać miejsce wokół przekłucia środkiem odkażającym.