You are currently viewing Nowoczesny samochód w leasing

Nowoczesny samochód w leasing

 

Żeby kupić samochód na kredyt, to przedsiębiorca musi przedstawić bankowi mnóstwo dokumentów, na podstawie których ustalana jest jego zdolność kredytowa. Pomimo tego często się zdarza, że otrzymuje on negatywną odpowiedź.

Kto może otrzymać pojazd w leasing?

samochód w leasingSamochód w firmie jest środkiem trwałym, który jest niezastąpiony w codziennym funkcjonowaniu, ale też umożliwia obniżenie należnego do zapłacenia podatku od towarów i usług. Wynika to z faktu, że auto będące środkiem trwałym daje możliwość odliczenia od faktur związanych z użytkowaniem pojazdu, podatku, który normalnie trzeba by było zapłacić do Urzędu Skarbowego. Jest to znacznie tańsze rozwiązanie niż kredyt, dlatego też tak wielu przedsiębiorców decyduje się na samochód w leasing. Podstawową zasadą leasingu jest fakt, że łączy w sobie cechy kredytu i dzierżawy. Leasingobiorca otrzymuje od leasingodawcy samochód, którym może dowolnie dysponować w zamian za comiesięczny abonament. Umowa leasingowa ma określony czas, po upływie którego leasingobiorca może wykupić przedmiot umowy za bardzo niską kwotę, która jest znacznie niższa od wartości rynkowej. W ramach leasingu przedsiębiorcy mogą korzystać z dowolnych samochodów, ale także ze specjalistycznych maszyn rolniczych, mebli, czy elementów wyposażenia biur. Oferta salonów samochodowych czy firm specjalizujących się w świadczeniu takich usług jest bardzo elastyczna, więc każdy przedsiębiorca znajdzie leasing na miarę swoich możliwości, a ma do wyboru leasing operacyjny i finansowy.

Teoretycznie każdy przedsiębiorca może dostać pojazd w leasing, ponieważ nie wymaga to uzyskania zdolności kredytowej. Co prawda trzeba złożyć odpowiednie dokumenty, ale udziela się leasingu na zupełnie innych zasadach niż kredytu czy wynajmu.