You are currently viewing Tablica suchościeralna – jaki wymiar najlepszy?

Tablica suchościeralna – jaki wymiar najlepszy?

 

Większość z nas z pewnością kojarzy tradycyjne tablice, na których pisało się kredą, a zapisane treści ścierało nawilżoną gąbką. Element ten był nieodłączną częścią każdej sali lekcyjnej. Dziś jednak tablice te zastępowane są znacznie lepszym rozwiązaniem. Tablica tradycyjna mimo że miała swój urok, pozostawiała po sobie ślady.

Zastosowanie tablic suchościeralnych

tablica suchościeralna 120x90Alternatywą dla tradycyjnych tablic stały się tablice suchościeralne. W przeciwieństwie do poprzedniczek, nie wymagają stosowania pylącej kredy, ani namoczonej gąbki. Która swoją drogą była świetnym miejscem dla rozwoju bakterii. Do pozbycia się treści z tablicy suchościeralnej wystarczy zwykła szmatka, która nie wymaga nasączenia wodą. Na jej powierzchni możemy pisać kolorowymi markerami, które są znacznie lepiej widoczne od kredy. Ponadto możliwość stosowania tak wielu barw sprawia, że wiedza, która zostaje zapisana na powierzchni jest znacznie łatwiejsza do przyswojenia. Większość tablic suchościeralnych wyposażonych jest w powierzchnię magnetyczną. Dzięki temu możemy na niej przywiesić magnezy, gotowe plansze czy grafiki. Tablica tego typu sprawdza się nie tylko w szkołach. Korzysta z niej wiele biur. Dzięki niej możliwe jest przedstawienie prezentacji z zapisaniem na jej powierzchni najważniejszych treści. Producenci oferują nam wiele wymiarów, jednak jaki będzie najlepszy? Jeśli interesuje nas tablica suchościeralna 120×90 to idealny wymiar niemal do każdego wnętrza, zarówno sali lekcyjnej, jak i biura.

Tablica suchościeralna sprawdzi się również doskonale w naszym domu. Jeśli posiadasz domowe biuro, a Twoja praca ma charakter zdalny, strzałem w dziesiątkę będzie zapisywanie najważniejszych informacji na jej powierzchni. Tablica tego typu sprawdzi się również świetnie w pokoju dziecka.