You are currently viewing Zalety okien z drewna

Zalety okien z drewna

Drewno jest materiałem, którego właściwości doceniamy mimo upływu wielu lat. Dzięki połączeniu wytrzymałości z elegancją nie ma sobie równych. Wykorzystywane jest w produkcji wielu elementów, szczególnie jeżeli chodzi o wykańczanie budynków. Dziś nieco bliżej przyjrzymy się oknom wykonanym z drewna.

Szeroka oferta okien drewnianych

okna drewniane producentDrewniane okna kojarzą nam się raczej z przeszłością. Konieczność malowania na biało, odświeżania, a do tego renowacja. Komu by się chciało, skoro mamy okna plastikowe? Jednak drewno w produkcji tych elementów powoli powraca do łask. Drewno jest materiałem, który coraz częściej przewija się w wystrojach naszych wnętrz. Skoro wprowadza do nich ciepły klimat, dlaczego by nie dodać go także naszym oknom? Dziś naturalna struktura i sęki nie są już zamalowywane białą farbą. Doceniamy jak fantastycznie może prezentować się naturalność tego surowca w naszych domach. Jakie zalety posiadają jeszcze drewniane okna oprócz walorów estetycznych? Drewno posiada stosunkowo niski wskaźnik rozszerzalności cieplnej. Oznacza to, że są bardziej wytrzymałe na zmiany temperatur. Ponadto znacznie lepiej pracują w murze. Wbrew pozorom drewno radzi sobie znacznie lepiej w przypadku pożaru. Stanowi bowiem dobrą barierę, która zabezpiecza pomieszczenia przed dopływem tlenu. Jeżeli zainteresowały Cię okna drewniane producent ma dla Ciebie wiele możliwości. Drewno jest materiałem łatwo poddającym się obróbce, dlatego też elementy te mogą przyjmować dowolne formy i rozmiary.

Będąc przy zaletach okien drewnianych nie sposób wspomnieć o ich przyjaznym wpływie na środowisko. Jak wiemy tworzywa sztuczne nie wpływają korzystnie na naszą naturę. Dlatego też, w miejscach w których to możliwe warto sięgać po rozwiązania przyjazne naszej planecie.