You are currently viewing Skuteczne leczenie uzależnienia od alkoholu

Skuteczne leczenie uzależnienia od alkoholu

Spożycie alkoholu w Polsce systematycznie rośnie z każdym rokiem. Jest to dosyć niepokojący trend, zważywszy na fakt, alkohol pity w nadmiarze powoduje spustoszenie w organizmie. po pewnym czasie dana osoba traci kontrolę nad ilością spożywanego alkoholu. Ma to pewne konsekwencje. Po pewnym czasie zaburzony zostają relacje międzyludzkie, często dochodzi do utraty pracy oraz pieniędzy.

Jak przybiega terapia uzależnień w prywatnym ośrodku?

prywatny ośrodek leczenia uzależnień alkoholowychSzacuje się, że w naszym kraju uzależnionych od alkoholu jest niemal dziewięćset tysięcy osób, i to zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Problem ten dotyczy osób w różnym wieku i pochodzących z różnych warstw społecznych. Też powszechnym opiniom alkoholik to nie tylko menel spod budki z piwem. A zatem jak widać, ta choroba może potencjalnie dotyczyć każdego z nas. Alkoholizm to  postępująca choroba wymagająca kompleksowej terapii. Prywatny ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych dostępny jest dla każdego, kto chce zmienić swoje życie na lepsze. Z całą pewnością wyjście z nałogu wymaga dużej motywacji. pacjenci prywatnych ośrodków odwykowych do swojej dyspozycji własnego terapeutę oraz lekarza psychiatra. Na wstępie ustalany jest indywidualny program terapeutyczny. każdy pacjent musi również przestrzegać surowego regulaminu. Powinien podczas pobytu w ośrodku zachować bezwzględną abstynencję. Wspólnie z terapeutą uzależnień pacjent uczy się, jak radzić sobie z silnym głodem alkoholowym oraz z negatywnymi emocjami. pierwszym etapem na drodze do leczenia alkoholizmu jest uznanie własnej bezsilności. Nie bez powodu alkoholizm jest nazywany często chorobą zaprzeczeń. występują bowiem w tym przypadku bardzo silne mechanizmy obronne, czyli wyparcie, zaprzeczenie oraz racjonalizacja. Wszystkie te mechanizmy obronne są na bieżąco omawiane podczas terapii grupowej oraz indywidualnej. Pacjenci również uzyskują wiedzę na temat swojej choroby.

Z całą pewnością każda osoba oraz jej rodzina zmagające się z problemem alkoholowym powinna udać się po pomoc do specjalisty. W pierwszej kolejności warto skonsultować się ze swoim lekarzem rodzinnym, który może wystawić stosowne skierowanie do poradni leczenia uzależnień. Niektórych przypadkach konieczne jest leczenie na oddziale zamkniętym lub w ośrodku. Pobyt trwa zazwyczaj do kilku tygodni.