You are currently viewing Czym różnią się płyty połyskowe od matowych?

Czym różnią się płyty połyskowe od matowych?

Dziś nie trzeba wyrzucać mebli i kupować nowych, jeżeli nie podobają nam się ich fronty. Od wielokrotnego otwierania szafek i ich zamykania, a także od bezpośredniej gradacji słonecznej płyty mogą wyblaknąć, jednak bardzo szybko można je zastąpić nowymi.

Zalety połyskowych płyt akrylowych

akrylowe płyty połyskoweFronty mebli są możliwe do wymiany. Kupując meble można po jakimś czasie wymienić drzwiczki szafek na zupełnie inny kolor i w ten sposób pozwolić sobie na mały remont. W przypadku zadbanych mebli nie opłaca się kupować nowych, ale za to można kupić akrylowe płyty połyskowe. Niewiele różnią się one od matowych płyt, jednak dzięki dodatkowej zewnętrznej warstwie, położonej nad właściwą matą i nad kolejną warstwą kleju, mogą pięknie mienić się w słońcu i wyglądać na nowsze, mimo upływu czasu. Matowe płyty są równie estetyczne, jednak ich zewnętrzna warstwa nie ma dodatkowej, połyskującej maty zabezpieczającej. Różnica pomiędzy frontami leży w ich ostatecznym wyglądzie, bo wewnątrz niewiele się różnią. Jest to spowodowane tym, że fronty mają zamykać szafki i chronić to, co przechowuje się wewnątrz, by zapewnić krótkoterminowym produktom miejsce suche i nienasłonecznione. Takie szafki przydają się w kuchni i w łazience, bo w tych dwóch pomieszczeniach trzyma się najwięcej kremów, past, przypraw i innych produktów, które służą ciało i które służą do jedzenia. Gdy nie było szafek, a wszystko stałoby na półkach, wtedy istniałoby niebezpieczeństwo, że małe dzieci sięgałyby po niebezpieczne dla nich produkty, albo robiłoby sobie krzywdę, chcąc wspiąć się po meblach i sięgnąć z najwyższej półki smakołyki. Jeżeli wszystko będzie przechowywane w szafce, obojętnie czy z połyskującym, czy z matowym blatem, wtedy uda się uniknąć wielu tragedii. Na pewno warto zdecydować się na płyty z zabezpieczeniem połyskującym, bo potrafią nadać kuchni nowego wymiaru i nawet zaciemnionych wnętrzach dodać trochę blasku. Do tego, są łatwiejsze w utrzymaniu czystości. 

Niekiedy ludzie chcą wymienić swoje ładne płyty akrylowe na połyskujące, tylko dlatego, że znudziło im się patrzenie na matowe fronty. Oczywiście, każdy ma prawo do wyboru i jeżeli ktoś nie chce patrzeć przez całe życie na jedne wzór lub kolor szafek, może je szybko odnowić i wprowadzić do swojej kuchni czy do swojego salonu lekki powiew świeżości.