You are currently viewing Poszukiwania eleganckich zaproszeń na chrzest

Poszukiwania eleganckich zaproszeń na chrzest

Kilka tygodni temu urodziło się moje pierwsze dziecko. Ponieważ oboje z ojcem dziecka jesteśmy wierzący, zdecydowaliśmy się je ochrzcić. Chrzest jak wiadomo wiąże się z tym, że urządza się po nim chrzciny. Ojcu dziecka bardzo zależało na tym, aby w tym wydarzeniu wzięła udział cała nasza rodzina. Musieliśmy w związku z tym zaprosić wiele osób. Moim zadaniem było zorganizowanie zaproszeń dla wszystkich tych osób. Zależało mi na tym, aby znaleźć oryginalne i pasujące tematycznie zaproszenia.

Kupno eleganckich zaproszeń na chrzest

eleganckie zaproszenia na chrzestWiedziałam, że rodzina ojca dziecka jest bardzo wymagająca, dlatego zaproszenia, które wybiorę powinny być eleganckie i wykonane na papierze wysokiej jakości. Inaczej gotowi byliby się obrazić i nie przyjść. W celu zakupu odpowiednich zaproszeń udałam się do sklepu biurowego, gdzie już kiedyś kupowałam zaproszenia, tylko na inną uroczystość. Wiedziałam, że znajdę tam bardzo duży wybór tego typu produktów. I faktycznie, miałam rację. Bez problemu znalazłam tam eleganckie zaproszenia na chrzest, które w dodatku były dostępne w bardzo niskiej, przystępnej cenie. Z wierzchniej strony zaproszenia znajdował się napis – zaproszenie na chrzest święty – oraz naszywka w kształcie bucików niemowlęcych. Można było wybrać zaproszenia z naszywką w kolorze różowym albo niebieskim co świadczyło o tym, czy zaproszenie dotyczy chrztu dziewczynki czy chłopca. Urodziłam synka, dlatego zdecydowałam się na zaproszenia w kolorze niebieskim. W środku znajdował się napis o tym kto, kogo, na co i kiedy zaprasza. Napis był wydrukowany w bardzo ładnej czcionce, która do złudzenia przypomina ręczne pismo. Samodzielnie należało tylko wpisać imiona, nazwiska oraz daty i godziny. Całość wyglądała bardzo elegancko i moim zdaniem, oddawała rangę i powagę tej uroczystości. Zdecydowałam się od razu zakupić te zaproszenia, ponieważ data chrztu zbliżała się wielkimi krokami.

Czas był już najwyższy, żeby zaprosić wszystkich gości, nie wypadało bowiem tego robić na ostatnią chwile. W domu od razu wzięłam się za wypełnienie zaproszeń. Na koniec zapakowałam je do eleganckiej, dużej koperty wykonanej na błyszczącym i równie eleganckim papierze i zakleiłam. Byłam bardzo zadowolona, że udało mi się tak szybko znaleźć odpowiednie zaproszenia i je wypełnić.