You are currently viewing Jak wymienić starą tapicerkę?

Jak wymienić starą tapicerkę?

Z czasem każdy mebel niezależnie od tego jak bardzo o niego dbamy, straci nieco na swojej jakości. Zazwyczaj widać to pod względem wizualnym. Na tapicerce pojawiają się jakieś plamy, zaciągnięcia materiału czy też przetarcia. Oczywiście taki mebel nie nadaje się od razu do wyrzucenia. Można postarać się także go odnowić.

Jak działają zakłady tapicerskie?

zakład tapicerski szczecinPomóc w tym zakresie mogą nam natomiast zakłady tapicerskie. Trzeba przyznać, że na rynku jest ich całkiem sporo i nie ma większego problemu z tym, aby znaleźć jakiś w swojej okolicy. Obecnie w każdym większym mieście działa jakiś zakład tapicerski Szczecin jest chociażby takim miastem. Tapicerzy zajmują się wymianą tapicerek, czyli zakładaniem nowych. Zazwyczaj posiadają oni konkretny wzornik, według którego wykonują obicia. Oczywiście taki wzornik obejmuje sporą ilość wzorów, kolorów i faktur materiałów. Jesteśmy zatem w stanie bez trudu wybrać coś dla siebie spośród dostępnych opcji. Nowe obicie może wydawać nam się jednak kłopotliwe. W końcu wówczas musimy pożegnać się z naszym meblem na jakiś czas i poczekać, aż praca zostanie zakończona. Takie powtórne obicie jednak zazwyczaj nie jest aż tak długie i czasochłonne, a na pewno jest korzystne pod względem finansowym. Nie musimy bowiem kupować zupełnie nowego mebla, ale nasz może stać się dla nas zupełnie nowym. Wystarczy tak naprawdę aby zmienił się jego koloryt, abyśmy inaczej na niego spojrzeli. Jeśli sam mebel jest dobry a tylko tapicerka wymaga wymiany, to warto to zrobić.

Obecnie wymiana tapicerki jest bardzo powszechnym zabiegiem. To najrozsądniejsze rozwiązanie, jeśli chcemy chociaż nieco zaoszczędzić. Najlepiej jest wymienić tapicerkę także na zupełnie inny kolor, aby sam mebel wydawał się kompletnie zmieniony.