You are currently viewing Warto chronić koty przed inwazją pcheł

Warto chronić koty przed inwazją pcheł

Pchły tudzież inne pasożyty potrafią skutecznie zatruć nam życie. Zazwyczaj przenoszone są na sierści zwierząt domowych, w tym psów i kotów. Z tego też powodu warto zawczasu zabezpieczyć swojego pupila przed wizytą insektów. Pchły wbrew pozorom mogą być naprawdę groźne. Przenoszą bowiem poważne choroby, a ponadto ich ugryzienia bywają dosyć bolesne. Na rynku dostępne są niezliczone preparaty przeciwko pchłom i kleszczom.

Jak ochronić swojego kota przed pchłami?

profesjonalna ochrona przeciw pchłom dla kotaBez wątpienia należy uważać na groźne insekty. Pchły i  kleszcze są szczególnie aktywne wczesną wiosną i latem. Potrafią skutecznie zatruć życie właścicielom czworonogów, jak i samym pupilom. Ugryzienia pcheł są zwykle bolesne, a ponadto pasożyty tego rodzaju często przenoszą groźne w skutkach choroby. Tymczasem  w stosunkowo prosty i tani sposób można ochronić swojego ulubieńca. Profesjonalna ochrona przeciw pchłom dla kota i psa to podstawa. Na rynku dostępne są niezliczone preparaty dobrej jakości. Najpopularniejsze środki oddziałują na układ nerwowy pasożytów. Pchły i kleszcze szybko obumierają. Warto podkreślić przy tym z cała mocą, ze proponowane preparaty są w pełni bezpieczne dla zwierząt domowych oraz dla ludzi. Właściciela kotów i psów bardzo często decydują się na podanie środka ochronnego w postaci kropli. Takie rozwiązanie ma jednak swoje wady, gdyż w przypadku kotów wychodzących i psów krople mogą zostać zmyte przez deszcz. Warto zwrócić szczególna uwagę na obroże przeciw pasożytom. Są wygodne w noszeniu, a przy tym niezwykle skuteczne. Zapewniają pełną ochronę przez trzy miesiące noszenia. Wbrew pozorom obroże przeciw pchłom i kleszczom nie są wcale takie drogie, jak mogłoby się wydawać a pierwszy rzut oka. Wśród dostępnych ofert zdecydowanie najmniejszą popularnością cieszą się preparaty w formie tabletek. W przypadku wielu czworonogów samodzielne podanie tabletki wydaje się zadaniem nie do zrealizowania.

Wbrew pozorom można niezwykle łatwo zabezpieczyć swojego pupila przed pchłami i kleszczami. Wystarczy sięgnąć po sprawdzony preparat Na rynku dostępne są dobrej jakości środki znanych producentów. Najpopularniejsze z nich oddziałują na układ nerwowy pasożytów. Popularne są preparaty w formie kropel. Można również zdecydować się na założenie zwierzakowi specjalnych obroży.