You are currently viewing Różne preferencje dotyczące kalendarzy

Różne preferencje dotyczące kalendarzy

W moim otoczeniu mam wiele osób, które mają bardzo zróżnicowane poglądy na wiele spraw. Jednocześnie lubimy jednak podobne rzeczy, a ewentualne różnice dotyczą konkretnych rozwiązań. Dobrym przykładem są tu między innymi kalendarze. Ponieważ nie mamy pamięci do dat, to praktycznie każdy z nas z nich korzysta, ale bardzo różnimy się w tym, kto preferuje jaki rodzaj kalendarza.

Praktyczne kalendarze na biurka

piramidki kalendarze biurkoweWśród moich kolegów i koleżanek z pracy większość preferuje kalendarze książkowe, ponieważ z racji charakteru wykonywanej pracy wszyscy są po prostu są do nich przyzwyczajeni. Moje dzieci z kolei bardzo preferują takie małe piramidki kalendarze biurkowe, które zajmują im mało miejsca na biurku, a jednocześnie w pełni spełniają swoją rolę i są w zupełności wystarczające jeśli chodzi o informowanie o aktualnej dacie. Z kolei kalendarze ścienne wydają się być ponad podziałami, ponieważ zarówno w pracy, jak i w domu wszyscy z nich korzystają. Jest to po prostu najlepsze rozwiązanie w sytuacji, kiedy jeden kalendarz ma być dobrze widoczny i służyć więcej niż jednemu użytkownikowi jednocześnie. Ja wyróżniam się na tle wszystkich tym, że użytkuję wszystkie rodzaje kalendarzy: w pracy mam kalendarz książkowy, a w domu tak jak wszyscy domownicy korzystam z kalendarza ściennego. W swoim gabinecie w domu mam jednak także kalendarz w formie piramidki, ponieważ podobnie do moich dzieci doceniam małą ilość miejsca zajmowaną przez ten rodzaj kalendarza.

Chociaż każdy z nas jest wierny preferowanej przez siebie formie kalendarza osobistego, to nikt nie stara się wpływać na preferencje innych. Małym wyjątkiem są tu może moje dzieci, ponieważ czasami tłumaczą mi, że to dzięki nim używam kalendarza piramidkowego i powinienem wszystkich w pracy przekonać, żeby też zaczęli ich używać.