You are currently viewing Najlepsze żłobki w mieście

Najlepsze żłobki w mieście

Wychowanie dziecka jest jednym z największych wyzwań jakie czekają rodziców. To ciężka, ale też wspaniała praca, której owoce będą widoczne dopiero po wielu latach. Zawsze najlepszym rozwiązaniem jest, kiedy maluch może z mamą zostać w domu do momentu aż nie pójdzie do przedszkola, ponieważ pierwsze trzy lata w rozwoju dziecka są najważniejsze.

Czy trzeba dziecko posyłać do żłobka?

żłobekŻyjemy w czasach, kiedy nie jest łatwo o dobrą pracę, a najlepiej o tym wiedzą kobiety. Często zajście w ciąże oznacza rozwiązanie umowy, ponieważ pracodawcy nie zawsze chcą na nie czekać kilka lat. Skutkiem tego jest to, iż świeżo upieczone mamy szybko wracają do pracy, a malucha posyłają do żłobka. Najczęściej ten moment następuje po skończeniu urlopu macierzyńskiego, czyli po dwunastu miesiącach od urodzenia. Do żłobków są przyjmowane także młodsze maluchy, które mogą w nich zostać do osiągnięcia trzeciego roku życia, kiedy to mogą iść do przedszkola. Żłobek jest placówką, w której są zatrudniani doświadczeni psychologowie i pracownicy z odpowiednim podejściem do dzieci oraz wymaganymi kompetencjami. Maluchy można w nich zostawiać na kilka godzin lub na pełen ośmiogodzinny wymiar czasu. W tym czasie maluchy mają zapewnione pełnowartościowe posiłki, kompleksową opiekę i przeróżne zajęcia edukacyjne, rozrywkowe, ruchowe czy językowe. Choć w tym wieku dzieci nie potrafią się jeszcze bawić wspólnie, a jedynie obok siebie, to przebywanie wśród rówieśników lub nawet nieco starszych dzieci ma na nie zbawienny wpływ. Maluchy przede wszystkim szybciej się uczą nowych umiejętności, ponieważ nawzajem się obserwują i naśladują. Dla większości z nich czas spędzony w żłobku obfituje w mnóstwo atrakcji. Większość takich placówek posiada także ogród z placem zabaw, z którego maluchy korzystają w czasie, kiedy jest ciepło i słonecznie.

Wielu rodziców obawia się posyłać swoje dzieci do żłobków, ponieważ nigdy nie wiemy jak dokładnie wygląda opieka nad naszymi dziećmi. Jednak przeważnie są to bezpodstawne obawy, ponieważ większość dzieci wychodzi ze żłobka z uśmiechem, gdyż świetnie się w nim bawią z rówieśnikami, same lub z paniami opiekującymi się nimi. Na pewno kontakt z innymi dziećmi wychodzi im na plus, nawet pod względem wzmocnienia odporności.