You are currently viewing Płyty wykonane z tworzyw sztucznych

Płyty wykonane z tworzyw sztucznych

Wiele jest takich miejsc, w których z różnych powodów nie można zamontować szkła. Takie miejsca często powinny być jednak odpowiednio oświetlone. W związku z tym stosuje się pewne ciekawe zamienniki. Jednym z takich materiałów może być poliwęglan, który idealnie może się szkło zastąpić. Obecnie z każdym dniem rośnie zapotrzebowanie na ten materiał. 

Solidne płyty z poliwęglanu 

poliwęglan komorowy 10mmBudowanie różnych obiektów wymusza na nas stosowanie szyb. Jednak takie miejsca jak budynki przemysłowe często nie mogą szyb posiadać. W ich przypadku stosuje się zamienniki w postaci płyt poliwęglanowych. Na ten moment szczególnie często wybieranym produktem jest poliwęglan komorowy 10mm. Taki materiał sprawdza się również bardzo dobrze przy budowaniu zadaszeń nad różnymi miejscami. W szczególności często tworzy się poliwęglanowe zadaszenia basenowe lub też nad tarasem. Na chwilę obecną dostępny jest również poliwęglan lity. Na pierwszy rzut oka może on wyglądać dokładnie tak samo jak szyba ze szkła. W przeciwieństwie do poliwęglanu komorowego poliwęglan lity jest w stanie przepuszczać aż do 80% wszystkich promieni słonecznych. Najczęściej sprzedawaną wersją takiego poliwęglanu jest wersja bezbarwna. Warto podkreślić, że płyty poliwęglanowe zarówno w wersji litej jak i komorowej są bardzo łatwe w montażu. Do tego zadania wystarczą wkręty oraz wkrętarka. 

Na ten moment zastosowanie płyt poliwęglanowe jest już bardzo duże ale też stale rośnie. Ten materiał jest też doceniany ze względu na odporność na uszkodzenia mechaniczne. Warto też wspomnieć, że pod wpływem temperatury płyty poliwęglanowe można w łatwy sposób wyginać i tym samym dopasujemy je do każdego miejsca. Z tychże płyt często tworzone są obecnie szklarnie, w których uprawiane są owoce lub warzywa.