You are currently viewing Pole elektromagnetyczne oraz jego pomiar

Pole elektromagnetyczne oraz jego pomiar

 

Brat po zakończeniu studiów oraz nabraniu doświadczenia w pracy u innych osób, w końcu postanowił założyć własny gabinet rehabilitacyjny. Robił to z narzeczoną, która też miała takie wykształcenie. Pomysł mieli taki, że chcieli od samego początku zainwestować w szereg urządzeń rehabilitacyjnych, które miały bardziej zachęcić potencjalnych klientów do skorzystania z usług – mieli mieć wszystko, czego potrzeba osobom chcącym skorzystać z pomocy rehabilitanta czy fizjoterapeuty.

Wykonanie pomiarów pól elektromagnetycznych

pomiary pola elektromagnetycznegoZdecydowałam się na to, by jak najaktywniej im pomagać. Liczyłam nawet, że może zastanowią się nad zatrudnieniem mnie w recepcji, bo akurat liczyłam na dorobienie sobie. Widziałam więc cały proces tworzenia ich własnej działalności – od wyboru obszernego i wolnostojącego lokalu, przez rozplanowywanie wszystkich pomieszczeń, jak wybieranie i kupowanie wszystkich sprzętów. A było ich dużo. Nie spodziewałam się, że tyle urządzeń może być w gabinetach rehabilitacyjnych, a większości z nich nawet nie byłam w stanie opisać. Kiedy już myślałam, że będziemy otwierać i zaczynać biznes, to okazało się, że to nie wszystko. Wtedy dowiedziała się, że muszą zostać wykonane pomiary pola elektromagnetycznego. To kolejna rzecz, której się dowiedziałam w krótkim czasie u boku brata i jego narzeczonej. Pole elektromagnetyczne może mieć znaczny wpływ na środowisko oraz warunki pracy i zdrowia, a przy takiej ilości tego rodzaju maszyn rehabilitacyjnych, to pole może przekraczać pewne granice. Profesjonalne pomiary były więc potrzebne, aby upewnić się, czy wszystko jest w normie i można zacząć działać. Brat poinformował mnie, że już jest umówiony na pomiary i jak tylko wyniki będą pozytywne, to będzie mogli już zacząć – potwierdził tym samym, że na pewno będą mogła zająć miejsce w recepcji i witać potencjalnych klientów i pacjentów.

Wyniki okazały się w normie i żadnych newralgicznych granic nie przekraczały. Później dopiero brat mi powiedział, że właśnie tego się spodziewał. W końcu już trochę w tej branży pracował i wiedział co robi. Niemniej jednak wytłumaczył, że to musiało zostać wykonane, bo zdrowie i bezpieczeństwo klientów jest najważniejsze, a dobry rehabilitant i fizjoterapeuta musi zawsze to mieć na uwadze.