You are currently viewing Wygodna podróż międzynarodowa nie musi być kosztowna

Wygodna podróż międzynarodowa nie musi być kosztowna

W ciągu ostatnich dwóch dekad cały nasz europejski kontynent jakby trochę zmalał. Jeszcze trzydzieści lat temu podróż do niektórych europejskich krajów wydawała się wyprawą, do której trzeba się przygotowywać tygodniami. Dzisiaj wystarczy jeden dzień, żeby znaleźć się w dowolnym europejskim kraju. Podróżowanie zmieniło się diametralnie, ponieważ mamy możliwości jakich nie mieliśmy jeszcze trzydzieści lat temu. Możliwości, które na dodatek są coraz mniej kosztowne.

Wszędzie można dotrzeć komfortowym busem

komfortowe busy z polski do daniiCzasy się zmieniają, ale za tym idą również zmiany w naszych upodobaniach i przyzwyczajeniach. Trzy dekady temu za granicę jeździło się własnym samochodem. Auta były jakie były, więc każda taka podróż ciągnęła się w nieskończoność. Dekadę później zaczęliśmy latać samolotami. Pojawiły się tanie linie lotnicze i nagle okazało się, że Europę można zwiedzać za kilkaset złotych. Nie w każdym mieście jest jednak lotnisko, więc dotarcie do niektórych miejscowości za granicą i tak wiązało się z podróżą transportem samochodowym. Fakt, że samolotem mogliśmy się znaleźć w ciągu kilku godzin na drugim końcu kontynentu. A teraz podróżujemy po całej Europie niedrogimi i bardzo komfortowymi busami, które zawiozą nas pod każdy adres. Jeśli spojrzymy dla przykładu na kursujące regularnie komfortowe busy z Polski do Danii to możemy od razu zauważyć, że podróż będzie kosztować jeszcze mniej niż podróż samolotem. I tak samo jest w przypadku każdego europejskiego kraju. Podróż busem jest bardzo wygodna i ma jedną wielką zaletę – dojedziemy bezpośrednio do miejsca docelowego. W przeciwieństwie do podróży samolotem, którą musimy rozszerzyć o transport samochodowy. A jeśli przyjrzeć się siatce połączeń międzynarodowych z naszego kraju to można od razu dostrzec fakt, że podróżować można z każdego miasta i w każdym kierunku.

Podróżowanie po Europie jest prostsze również dlatego, że na granicach międzypaństwowych całkowicie zniknęły kontrole celne. Dzięki temu pokonywanie kolejnych granic trwa tyle samo, co przejazd pomiędzy miastami w kraju. Połączeń na europejskich trasach jest tak dużo, że każdy z łatwością znajdzie dla siebie busa na odpowiedniej trasie. Atrakcyjne ceny biletów tylko zachęcają do wybrania tego środka transportu. Takie podróżowanie ma tylko i wyłącznie same plusy.