You are currently viewing Mocne rębaki do drewna

Mocne rębaki do drewna

Usuwanie gałęzi z podwórka w niektórych przypadkach może być dość problematyczne. Powszechnie wiadomo, że ich spalanie niekoniecznie jest legalnym rozwiązaniem i do tego stwarza zagrożenie dla położonych w pobliżu budynków. W związku z tym warto by było pomyśleć o ich rozdrobnieniu. Do tego zadania wykorzystuje się specjalistyczne urządzenia. 

Najlepsze urządzenia do rozdrabniania gałęzi 

sprawdzony rębak do drzewaGałęzie gromadzone w ogrodzie na skutek prac związanych z przycinaniem drzewek mogą stanowić niekiedy dość duży problem. Jednak trzeba zauważyć, że obecnie przy użyciu nowoczesnych urządzeń można skutecznie sobie z takimi gałęziami radzić. Do takich zadań używany jest między innymi sprawdzony rębak do drzewa. Takie urządzenia najczęściej występują w wersjach spalinowych. Moc silnika spalinowego w przypadku takich rębaków pozwala na rozdrabnianie nawet dość grubych gałęzi. Nie ma też takich gatunków drewna, z których rozdrobnieniem rębak by sobie nie poradził. Obudowa rębaków spalinowych jest wykonana z solidnej grubej blachy. Z reguły jest to blacha nierdzewna, ale to już zależy od producenta rębaków. Wewnątrz obudowy znajdują ostrza, które umieszczone są na specjalnym wale. Gdy kawałek gałęzi znajdzie się w zasięgu takich ostrzy to obracający się wałek sprawi, że droga poruszania się gałęzi będzie już tylko jedna. Efektem pracy nowoczesnych rębaków spalinowych są wióry drzewne. W zależności od rębaków mogą one mieć różne wymiary. Spotykać można rębaki, które rozdrabniają drewno bardzo dokładnie oraz takie, które gałąź przetną jednie na kilka kawałków. Rębaki spalinowe bardzo często wyposażone są w dwa kółka na jednej osi. Dzięki nim transport urządzenia jest bardzo łatwy. Natomiast jeśli chodzi o kwestię, jaką jest spalanie paliwa w takich rębakach to z reguły nie jest ono większe niż 2 litry na godzinę. 

Na ten moment rębaki spalinowe świetnie działają w niejednym ogrodzie. Tworzone z udziałem rębaków wióry mogą być natomiast w ciekawy sposób wykorzystywane. Jeśli przykładowo zdecydujemy się na rozdrabnianie gałęzi z czereśni czy jabłoni to zrębki mogą świetnie sprawdzić się w piecach wędzarniczych. Natomiast inne zrębki mogą posłużyć jako opał po ich poprzednim ususzeniu. Niektóre wióry mogą też stanowić ciekawą ozdobę w ogrodzie.