You are currently viewing Pojemne kosze do przechowywania zabawek

Pojemne kosze do przechowywania zabawek

Od kiedy maluchy zaczną się samodzielnie przemieszczać, to z pewnością nic co znajdzie się w ich zasięgu nie będzie bezpieczne. Całodniowe zabawy z przerwą na drzemkę i jedzenie mogą być męczące, ale tylko dla rodziców, gdyż to oni będą odpowiedzialni za utrzymanie porządku w pokoju malucha. Bez wątpienia przez kilka lat w pokoju dziecka będzie panował niemalże notoryczny bałagan, ale wieczorem wszytko musi trafić na swoje miejsce.

Jakie zabawki schowamy do dużego kosza?

duży kosz do przechowywania zabawekPorządkowanie swojego pokoju nie jest ulubionym zadaniem większości dzieci, bo tu potrzebne są pewne zasady i organizacja. Znacznie lepiej im wychodzi robienie bałaganu i rozrzucanie wszystkich zabawek po całym pokoju. Przeważnie kończy się to tym, że rodzice muszą go porządkować. Jednak jest sposób żeby skutecznie zachęcić malucha do samodzielnego sprzątania i może to być duży kosz do przechowywania zabawek, który będzie jednocześnie będzie oryginalną dekoracją pokoju. Na pewno z punktu widzenia dziecka lepiej jest mieć jeden kosz, do którego wrzuca się wszystkie zabawki niż kilka małych pojemników, w których dodatkowo trzeba segregować  rzeczy. Kosze są bardzo praktyczne w zastosowaniu i zabierają niewiele miejsca. Przede wszystkim są lekkie, zatem dziecko może je samodzielnie przesuwać, a nawet przewracać. W razie zabrudzenia bardzo łatwo je wyczyścić, ponieważ wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką lub wyprać w pralce. Takie pojemniki nie zawierają żadnych ostrych i twardych części, które mogłyby stanowić potencjalne zagrożenie dla dziecka. W sklepach znajdziemy materiałowe kosze w kształcie koła, kwadratu lub prostokąta w wielu kolorach i fasonach. Dla dziewczynek mogą one mieć nadrukowane lalki, kucyki czy kwiatuszki, a dla chłopców dostępne są kosze z samochodami, maszynami budowlanymi czy z ludzikami. Na pewno wybór jest ogromny i każdy znajdzie coś dla swojego malucha.

Przechowywanie zabawek w dużych koszach jest świetnym rozwiązaniem w małych pokojach, ponieważ w jednym miejscu można schować niemalże wszystkie zabawki. Oczywiście w sprzedaży znajdziemy też kosze w innych rozmiarach, które z powodzeniem można schować pod łóżkiem czy ustawić na regale, ale najbardziej praktyczne są te największe mierzące nawet po sześćdziesiąt pięć centymetrów.