You are currently viewing Korzystamy z wydajnych xenonów

Korzystamy z wydajnych xenonów

Samochody, które są wyposażone w moduły reflektorów ksenonowych, gwarantują lepsze oświetlenie drogi, niż standardowe halogenowe żarówki. Światło w takim przypadku jest o wiele mocniejsze, dodatkowo ma zimną barwę, która powoduje, iż znaki poziome oraz drogowe i otoczenie drogi są znacznie bardziej widoczne. Niestety przez lata w prawdziwe ksenony były wyposażone wyłącznie samochody wyższych klas. Z tego powodu popularne stały się zestawy do konwersji HID.

Korzystamy z zalet xenonów

wydajne hid xenonPrawdziwe reflektory ksenonowe są skomplikowanymi konstrukcjami. Samochody wyposażone w taki moduł świateł muszą dodatkowo posiadać odpowiedni rodzaj zderzaka, jak również system autopoziomowania reflektorów, jak również układ spryskiwaczy. Konstrukcja reflektora również jest inna, a ze względu na zastosowanie wielu elementów mechanicznych, także awaryjna. Światło, które jest generowane przez żarniki jest mocniejsze i ma większy zasięg. Dodatkowo ksenony nie przepalają się nagle, w związku z czym nie stwarzają nagle problemów. Rozwiązaniem w przypadku braku ksenonów w samochodzie jest zestaw HID. Warto zdecydować się na wydajne hid xenon. Składają się one z żarników ksenonowych, które mają podstawę taką jak żarówki halogenowe, jak również zestaw kabli i dwóch przetwornic. Montaż takich zestawów jest prosty, nie ma konieczności przerabiania istniejących instalacji. Zamiast standardowej żarówki podłącza się ksenon, a następnie odpowiednio łączy przewody. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest tanie serwisowanie. Nowe żarniki można kupić za kilkadziesiąt złotych i powinny one wystarczyć na rok, a czasem nawet na dłuższy okres czasu. Również przetwornice nie są kosztownymi elementami. Duża zaletą tego rozwiązania jest łatwy montaż, dobra widoczność światła ksenonowego, niski koszt zakupu, jak i niskie koszty eksploatacji. Podstawową wadą jest fakt, iż zestawy HID są zabronione zgodnie z polskim oraz unijnym prawem. Dodatkowo nowe, ksenonowe źródła światła są niebezpieczne dla instalacji elektrycznej pojazdu, zwłaszcza w przypadku tanich chińskich modeli.

Reasumując, jeżeli zależy nam na tym, aby nasz samochód miał ksenonowe oświetlenie, natomiast nie jest w nie wyposażony fabrycznie, możemy wziąć pod uwagę zakup zestawu HID. Jest to rozwiązanie tanie oraz proste w montażu, w związku z czym zyskuje na popularności.