You are currently viewing Wybieramy najlepszy pelet na palecie

Wybieramy najlepszy pelet na palecie

Rodzaj instalacji grzewczej stosowanej w danej nieruchomości ma wpływ na komfort użytkowania danego budynku, a także na koszty eksploatacji. Coraz częściej spotyka się nieruchomości ogrzewane na pelet. Warto wiedzieć, z jakimi korzyściami wiąże się ogrzewanie tego rodzaju, a także jaki jest komfort użytkowy. Dzięki temu dobierzemy ten rodzaj ogrzewania w sposób w pełni świadomy.

Nowoczesne ogrzewanie peletem

pelet varmo na palecieKocioł na pelet z podajnikiem jest jednym z najbardziej ekologicznych sposobów ogrzewania pomieszczeń z zastosowaniem paliwa stałego. Dzieje się tak, że pelet powstaje zarówno z trocin, jak i innych rodzajów odrzutów powstających z obróbki drewna. Materiał ten zostaje mocno sprasowany, co umożliwia na zaoszczędzenie znacznej ilości miejsca magazynowego. Warto zamówić pelet varmo na palecie. Do zalet ogrzewania peletem zalicza się między innymi komfort obsługi. Modele z podajnikiem działają bowiem niemal bezobsługowo, dzięki czemu nasza aktywność ogranicza się do podkładania opału oraz regularnego pozbywania się popiołu. Dodatkowo koszty ogrzewania peletem są znacznie niższe, niż użytkowanie kotłów węglowych czy gazowych. Nie jest to rozwiązanie pozbawione wad. Nieprzychylne opinie wynikają przede wszystkim z wysokich kosztów instalacji. Należy jednak mieć świadomość, iż ceny peletu są atrakcyjniejsze, niż tradycyjnego węgla, w związku z czym inwestycja stosunkowo szybko powinna się zwrócić. Koszty ogrzewania peletem będą uzależnione od indywidualnych parametrów ogrzewanej nieruchomości. Ciężko określić jednoznaczny poziom zużycia, ponieważ jest to kwestia wysoce indywidualna. Na poziom zużycia wpływ może mieć wielkość budynku, poziom izolacji, rodzaj pieca, jakość zakupionego peletu, jak i zróżnicowane warunki pogodowe.

Inwestycja w kocioł na pelet z podajnikiem zwróci się po pewnym czasie. Dzięki temu możliwe będzie zyskanie komfortu grzewczego oraz łatwości obsługi pieca. Konieczne jest zarówno wydzielenie miejsca na składowanie opału, jak również regularna obsługa takiego pieca. Bez wątpienia jest to rozwiązanie warte rozważenia, które powinniśmy wziąć pod uwagę w momencie, kiedy nie możemy zdecydować się na konkretny sposób ogrzewania nieruchomości, poszukujemy rozwiązania ekonomicznego oraz efektywnego.