You are currently viewing Zalety przenośnych rozdzielnic elektrycznych

Zalety przenośnych rozdzielnic elektrycznych

Rozdzielnice elektryczne przenośne przeznaczone są do eksploatacji na terenach budowy, w przemyśle, w rolnictwie, jak i w innych miejscach, w których konieczne jest tworzenie tymczasowych instalacji elektrycznych, jak na przykład na imprezach masowych. Ze względu na niewielkie rozmiary, takie rozdzielnice mogą być także przeznaczone do zastosowań hobbystycznych. Co jeszcze warto wiedzieć na temat przenośnych rozdzielnic elektrycznych przed ich zakupem?

Zastosowanie dostępnych na rynku rozdzielnic elektrycznych

przenośne rozdzielnice elektryczneNowoczesne modele przenośnych rozdzielnic elektrycznych mogą być wykorzystywane zarówno na zewnątrz budynków, jak i wewnątrz, jednocześnie pełniąc funkcję stacjonarne jako rozdzielnice naścienne. Dostępne na rynku rozdzielnice powinny być wykonane zgodnie z normami obowiązującymi na podstawie przepisów, w tym PN-EN 60439-4:2008, jak i PN-HD 60364-7-704:2010. Istotny jest również stopień ochrony IP44, a także wykonywanie badań gotowych wyrobów w oparciu o najwyższe normy. Wyniki takich badań powinny być rejestrowane oraz dostępne dla użytkowników na podstawie indywidualnych numerów seryjnych. Dobrym wyborem są przenośne rozdzielnice elektryczne. Posiadają one w większości przypadku obudowę wykonaną z tworzywa sztucznego, która dodatkowo wyposażona jest w wygodny uchwyt do przenoszenia, a także otwory umożliwiające zamontowanie ich na ścianie. Istnieją różne sposoby zasilania takich rozdzielnic, jak na przykład wtyki tablicowe, przewody z wtyczką, a także zaciski i dławnice, które mogą być zastosowane stacjonarnie. Na rynku dostępne są także rozdzielnice wykorzystywane na placach budowy, które nadają się także na potrzeby zasilania i zapobiegnięcia przeciążenia tymczasowej instalacji elektrycznej. Mobilne rozdzielnice budowlane można przenosić w zależności od potrzeb w różne miejsca. Są to zarówno modele o niewielkich rozmiarach i kilku gniazdach, jak i większe rozdzielnice z metalowym stojakiem użytkowane na placach budowy.

Dostępne na rynku rozdzielnice przenośne są powszechnie wykorzystywane zarówno w budownictwie, jak i w innych dziedzinach. Z tego powodu sprawdzają się zarówno na imprezach masowych, jak i w przemyśle czy rolnictwie. Wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie niezbędne jest skorzystanie z dostępu do energii elektrycznej, a nie ma stałego źródła energii, jakie byłoby optymalnym rozwiązaniem w takim wypadku. Wszędzie tam doskonałą alternatywą jest przenośna rozdzielnica elektryczna.