You are currently viewing Wakacje rodzinne w Mikołajkach

Wakacje rodzinne w Mikołajkach

Urlop letni na Mazurach to marzenie wielu osób. Szczególnie osoby kochające naturę, jeziora i kasy odnajdą się w tym regionie Polski po prostu doskonale. Wakacje na Mazurach to nie tylko nuda dwutygodniowa w domku nad jeziorem. To piękne wycieczki rowerowe, żegluga oraz wiele sportów wodnych. Wszystko zależy od sposobów na spędzanie wolnego czasu. W Mikołajkach mamy piękne jezioro, ścieżki rowerowe oraz wiele innych ciekawych atrakcji.

Miejsca ciekawe i wyjątkowe w Mikołajkach

wyjątkowe wakacje w mikołajkachJeśli chcemy spędzić ciekawe i wyjątkowe wakacje w Mikołajkach napewno nam się to uda. Mikołajki są miasteczkiem położonym w Krainie Wielkich Jezior. Niezwykle malownicze miasteczko przyciąga co roku rzesze turystów. Położone nad jeziorem Tałta i jeziorem Mikołajskim uchodzi za żeglarską stolicę Polski. Często na to miasto mówi się także Perła Mazur ze względu na położenie i atrakcje. Jest to miasto, który stanowi wspaniałą bazę do rejsów po pobliskich jeziorach. Ponadto turyści, którzy przyjeżdżają do Mikołajek mają możliwość uprawiania wielu sportów w tym kajakarstwo, sporty motorowe, windsurfing, jeździectwo oraz turystyka rowerowa. Do tego miasta mogą przyjeżdżać także zamiłowanie wędkarze. Ponadto w Mikołajkach znajduje się jedne kąpielisko strzeżone oraz czy 3 kąpieliska niestrzeżone. Plaża miejska otwarta jest od czerwca do końca sierpnia. Zimą natomiast turyści mogą uprawiać narciarstwo biegowe i zjazdowe, a także latanie na bojerach. Co roku w okolicach wakacji w Mikołajkach organizowane jest szereg różnych fajnych imprez. Do takich należą na pewno Dni Mikołajek, Mazurski Festiwal Rybny oraz Festiwal Szantowy. Ponadto baza noclegowa w tym mieście jest bardzo dobrze rozwinięta i turyści z pewnością znajdą nocleg na swoją kieszeń i na swoje możliwości finansowe.

Rejonów pięknych całej Polsce jest bardzo dużo. Począwszy od morza Bałtyckiego oraz Mazury, a skończywszy na naszych pięknych zielonych w górach. Wszystkie miejsca są na tyle piękne, że Polacy coraz części rezygnują z wyjazdów zagranicznych na rzecz właśnie tych polskich. Do Mazur co roku przyjeżdża ogromna rzesza turystów, którzy odpoczywaj lub spędzają aktywnie swój urlop. Różnego rodzaju sporty, wędrówki pierwsze, wędkowanie lub leżenie na leżaku to wszystko można robić w malowniczych miejscowościach między innymi w Mikołajkach, które uważane są za serce Mazur.