You are currently viewing Jak postawić wiatę na auto?

Jak postawić wiatę na auto?

Trzymanie samochodu pod dachem sprawia, że karoseria dłużej utrzymuje swoje fabryczne wartości. Jednocześnie dzięki zadaszeniu samochodowemu nie trzeba odśnieżać zimą i można spać spokojnie bez konieczności wczesnego wstawania oraz skrobania zamarzniętych szyb. Zalet posiadania wiaty samochodowej jest znacznie więcej, dlatego warto znać podstawowe technologie budowy zadaszenia.

Zadaszenie samochodowe w ogrodzie

wiata na samochódMiejsc, w których można postawić wiatę samochodową jest wiele. Plusem tego rozwiązania jest brak konieczności pozyskiwania pozwoleń na budowę. Jedyną formalnością wymagana w urzędach jest proste zgłoszenie. Do tego nie potrzeba projektu budowlanego. Gotowe wiaty można kupić lub samemu złożyć z elementów prefabrykowanych. Solidna wiata na samochód budowana jest przez cieśli i rzemieślników. Fachowcy od konstrukcji drewnianych i garażowych znają doskonale technikę stawiania wiat garażowych. Mogą to być proste, jednostanowiskowe lub dwustanowiskowe zadaszenia. Jeśli mowa o zwykłych wiatach z płaskim lub dwuspadowym dachem, to wystarczy mała powierzchnia przed domem albo fragment działki ogrodowej. Gdzie jeszcze można umieścić wiatę samochodową? Można wydzierżawić fragment działki od miasta lub gminy. Wszystko zależy od tego, gdzie chcemy postawić osłonę na auto. Modne są także lekkie zadaszenia z plexi lub przezroczystego, lecz i trwałego plastiku.

Auto, które jest osłonięte przez cały rok, mniej się zużywa. zaletą zadaszenia samochodowego jest przede wszystkim bezpieczeństwo. W czasie burz, śnieżyc czy ulewnych deszczy, nie niszczy się karoseria. Najwięcej zalet z posiadania wiaty na auto jest jednak zimową porą. wtedy takie zadaszenia zapobiega zamarzaniu szyb i opadom śniegu na karoserie. To z kolei ułatwia odpalanie przy mroźnej pogodzie.