You are currently viewing Jak działa pompa ciepła powietrze woda?

Jak działa pompa ciepła powietrze woda?

Budowa nowego budynku mieszkalnego czy modernizacja starszego domu, wymagają zamontowania najlepiej dopasowanego systemu grzewczego. Poza tym zwraca się również uwagę na cenę i energooszczędność. Wybór pomp ciepła powietrze woda zapewnia ogrzanie pomieszczeń i przygotowanie ciepłej wody użytkowej w bardzo nowoczesnych warunkach.

Działanie pomp ciepła powietrze woda

pompy ciepła powietrze wodaChcą zaoszczędzić na ogrzewaniu w domu wolnostojącym warto jest zwrócić uwagę czy zamontowany system grzewczy jest odpowiednio dopasowany do całości. Tak samo w sytuacjach stawiania nowych budynków, wybór najlepszej pompy ciepła może mieć olbrzymi wpływ na to jakie będą koszty ogrzewania pomieszczeń i wody użytkowej. Doskonałą alternatywą dla pomp gruntowych są pompy ciepła powietrze woda, które charakteryzują się dużo większą energooszczędnością, łatwiejszym i mniej inwazyjnym montażem oraz lepszymi osiągami cieplnymi. Działają one na bazie prostej technologii, która jest znana z chociażby lodówek. Ich najważniejszymi elementami są sprężarka, skraplacz, parownik i zawór rozprężny. W układzie krąży ciecz, która jest czynnikiem chłodniczym. To właśnie on działa na powietrze pobierane z zewnątrz, aby wytwarzać ciepło użytkowe. W ten sposób działa grzanie, natomiast chłodzenie odwraca cały proces. Dzięki tej prostej konstrukcji pompy ciepła powietrze woda są doskonałym wyborem w kwestii skutecznego ogrzewania i chłodzenia, nawet w najzimniejsze dni.

Nowoczesne systemy grzewcze zyskują swoją popularność dzięki energooszczędności, łatwemu montażowi i niższej cenie, która jest niezwykle przystępna. Jednym z nich jest pompa ciepła powietrze woda, która w skuteczny sposób zapewnia ogrzanie pomieszczeń, wody użytkowej a także klimatyzację, w każdym domu wolnostojącym.