You are currently viewing Szybkie badanie wariograficzne

Szybkie badanie wariograficzne

Wiele osób uważa, że szczerość jest jedną z najważniejszych cech jakie cenimy w ludziach. Dość często samych siebie uważamy za osoby szczere, choć w rzeczywistości mało ma to wspólnego z prawdą. Wynika to z faktu, że każdy z nas oszukuje i uczymy się tej umiejętności już we wczesnym dzieciństwie, a później jedynie ją doskonalimy.

Czy wariograf zawsze wykryje każde kłamstwo?

błyskawiczne badanie wariografem - skutecznośćJak już ustaliliśmy, każdy z nas kłamie, choć robimy to w różnych sytuacjach. Oczywiście zawsze zakładamy, że nasze oszustwo nie wyjdzie na jaw, dlatego też dokładamy wszelkich starań, aby jak najlepiej je ukryć. Mamy na to różne sposoby, ale dużą rolę odgrywa dobra znajomość osoby, którą chcemy okłamać, ponieważ wtedy znacznie lepiej jest coś ukryć. Jednak ma to dwie strony, bo taka osoba dobrze zna nas i może rozpoznawać nasze zachowania. Przeważnie zdradzają nas drobne gesty, w szczególności chodzi o mowę niewerbalną ciała. Ruchy rąk, mimika twarzy czy uciekający wzrok. Sprawdzonym sposobem na wykrycie kłamstwa jest błyskawiczne badanie wariografem – skuteczność jego możemy być bardzo wysoka, jeżeli będzie ono przeprowadzone we właściwy sposób. Za badania poligraficzne odpowiada Instytut Badań Wariograficznych, którego siedziba znajduje się w Warszawie. Posiada on także dwadzieścia siedem oddziałów zlokalizowanych w całym kraju, gdzie również można przeprowadzić badanie. Przeważnie jego realizacja i podanie ostatecznych wyników następuje tego samego dnia, zatem jest ona bardzo szybkie i profesjonalne. Celem wariografu jest rejestrowanie reakcji fizjologicznych organizmu na bodźce zewnętrzne, które są wywołane emocjami. To niezawodny sposób na wykrycie kłamstwa, ponieważ urządzenie zapisuje przyśpieszone bicie serca czy nadmierną potliwość skóry, nad którymi nie można zapanować. Jego skuteczność jest oceniana na poziomie nawet dziewięćdziesięciu pięciu procent.

Na świecie istnieje tylko około jeden procent ludzi, którzy potrafią oszukać działanie wariografu i są to członkowie tajnych służb specjalnych. Zatem jest to badanie, które pomimo upływu lat wciąż jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na ustalenie czyjejś prawdomówności. Każdy z nas może się mu poddać, ponieważ jest ogólnie dostępne i kosztuje od tysiąca do tysiąca dwustu złotych.