You are currently viewing Najlepsza kasa dla fryzjera

Najlepsza kasa dla fryzjera

Dokumentem, który mówi o obowiązku posiadania kasy fiskalnej w firmie jest ustawa o podatku od towarów i usług. Zgodnie z jej treścią, każda firma handlowa lub usługowa musi rejestrować swoją sprzedaż na kasie, choć są pewne wyjątki.

Ile kosztują kasy fiskalne?

kasa fiskalna dla fryzjeraProwadzenie sprzedaży na kasie jest bardzo proste i nie wymaga specjalnego szkolenia, choć na rynku znajdziemy ich wiele rodzajów. Przede wszystkim dostępne są kasy stacjonarne, które wymagają stałego podłączenia do źródła zasilania oraz mobilne z wbudowanym akumulatorem. Kiedyś kasy były duże i głośne, a obecnie mogą zajmować tyle miejsca co terminal płatniczy. W kilu branżach obowiązują nowe modele kas w wersji online, które jako jedyne posiadają wbudowany moduł do zdalnego łączenia się z Centralnym Repozytorium Kas. Między innymi kasa fiskalna dla fryzjera, kosmetyczki, czy restauracji musi być online. Ustawa o podatku od towarów i usług mówi, też od kiedy trzeba kasę zmienić, jeżeli już prowadzimy określoną działalność. Poza wymienionym już modułem, który pozwala na zdalne przesyłanie odpowiednich fiskalnych raportów dobowych do Centralnego Repozytorium Kas, kasa działa identycznie jak pozostałe modele. Przede wszystkim rejestrujemy na niej sprzedaż detaliczną, czyli drukujemy paragony oraz generujemy kilka rodzajów raportów fiskalnych i niefiskalnych. Z kasę fiskalną przeciętnie trzeba zapłacić od dziewięciuset do nawet kilku tysięcy złotych. Jednak trzeba zaznaczyć, że przy zakupie pierwszej kasy, przedsiębiorca może otrzymać dofinansowane.

Poza kasami fiskalnymi, w ofercie sklepów branżowych możemy znaleźć także drukarki. Jednak w przeciwieństwie do kas, nie mogą one samodzielnie działać, ponieważ wymagają podłączenia do programu sprzedażowego. Ponadto oba rodzaje urządzeń posiadają homologację .