You are currently viewing Skarpety dla diabetyków i ich zalety

Skarpety dla diabetyków i ich zalety

Cukrzyca to poważna choroba endokrynologiczna, obarczona poważnymi powikłaniami. W szczególności dotyczy to stóp. W tkance kostnej, naczyniach krwionośnych i nerwach zachodzą różne zmiany patologiczne. Ten stan często kończy się gangreną. W celach profilaktycznych pacjentom zaleca się noszenie specjalnych skarpet dla diabetyków z uciskiem.

Jak są zbudowane skarpety dla cukrzyków?

najlepsze skarpety bezuciskowe dla cukrzykówW sklepach medycznych można kupić skarpety tego typu zarówno dla kobiet i mężczyzn, które stymulują krążenie krwi w stopach, co jest korzystne dla regeneracji skóry. Mają właściwości antybakteryjne. Skarpetki dla diabetyków dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym zapobiegają powstawaniu grzybów i nieprzyjemnych zapachów. Najlepsze skarpety bezuciskowe dla cukrzyków cechuje brak szwów w okolicy palców. Osoba nie doświadcza nieprzyjemnego tarcia, co oznacza, że ​​ryzyko pęknięć i owrzodzeń jest zredukowane do zera. Posiadają również dobre właściwości termoregulacyjne. Stopa nie zamarza nawet przy zimnej i wilgotnej pogodzie. Skarpetki damskie i męskie bez gumki dla diabetyków powstają z naturalnych, wysokiej jakości surowców. Można je na przykład kupić z bawełny. To naturalny, oddychający materiał. Ważny jest brak zwykłej gumki, co jest bardzo ważne w przypadku stóp cukrzycowych. Taka skarpeta medyczna dobrze leży na nodze, nie uciskając naczyń. Innym materiałem są włókna bambusowe. Przepuszczają powietrze i działają antyseptycznie na skórę. Dodatkowo tkanina może zawierać nitki miedziane lub srebrne. Skarpety ze srebrną lub miedzianą nicią dla diabetyków działają odkażająco, zabijają grzyby, eliminują nadmierne pocenie się nóg, przyspieszają proces gojenia. Wszystkie skarpetki dla diabetyków wykonane są w stu procentach z naturalnych materiałów. Skarpety cukrzycowe z medyczną gumką wykonane są w specjalnej technologii do profilaktyki stóp cukrzycowych i są miękkie, wygodne, elastyczne i wytrzymałe. Niestety skarpetki dla diabetyków nie mogą wyeliminować zespołu stopy cukrzycowej, ale pomagają zwalczać przyczyny groźnych powikłań.

Zespół stopy cukrzycowej jest jednym z najczęstszych powikłań cukrzycy. Występuje z powodu zaburzeń krążenia, choroby naczyń, zmniejszonego przewodnictwa synaps. W warunkach obniżonej odporności i słabej wrażliwości nawet niewielka rana, zadrapanie lub kalus może przekształcić się w ropny, głęboki wrzód, wywołać zatrucie krwi. Specjalne skarpetki dla diabetyków pomogą zmniejszyć ryzyko powikłań, zapobiec uszkodzeniom naczyń krwionośnych i skóry. Są bardzo wygodne.