You are currently viewing Zastosowanie endermologii w kosmetologii

Zastosowanie endermologii w kosmetologii

Masaż próżniowo-wałkowy na aparacie LPG to najskuteczniejsza i najbezpieczniejsza metoda modelowania sylwetki i likwidacji cellulitu. Endermologia jest jedynym systemem rozbijania tkanki tłuszczowej, którego skuteczność została udowodniona naukowo. Sposób wykonywania zabiegów na aparacie opiera się na działaniu na skórę i tkankę tłuszczową podskórną. 

Endermologia – nowoczesny zabieg kosmetyczny

endermologia w łodziDzięki lipolizie, czyli spalaniu tłuszczu możliwe jest zmniejszenie objętości ciała i pozbycie się miejscowych złogów tłuszczu w problematycznych miejscach. Skuteczna stymulacja tkanki łącznej pozwala zmniejszyć objętość komórek tłuszczowych, przywrócić krążenie i procesy metaboliczne oraz przywrócić elastyczność skórze. Ta technika szybko i skutecznie zwalcza cellulit dowolnego pochodzenia i na każdym etapie rozwoju. Endermologia w Łodzi jest wykonywana w określonych klinikach kosmetycznych, a sam zabieg jest wykonywany przez 45 minut z częstotliwością do trzech razy w tygodniu. Dla zachowania rezultatów zaleca się wykonywanie zabiegów konserwacyjnych chociaż raz w miesiącu. Endermologia to jedyna technika uznana przez chirurgów plastycznych na całym świecie jako alternatywa dla liposukcji w leczeniu cellulitu i nadwagi. Mimo to ma zastosowanie również w wielu innych sytuacjach i tutaj można wymienić niekorzystną zmianę sylwetki po porodzie, obrzęk czy usuwanie toksyn z organizmu. Są to najczęściej, poza oczywiście cellulitem przyczyny zgłaszania się na omawiany zabieg. Wynikiem stosowania zabiegów jest zmniejszenie objętości ciała, kształtowanie sylwetki, widoczna eliminacja cellulitu, obrzęków i poprawa elastyczności skóry. Zabieg ten stanowi niejako drenaż limfatyczny, poprawia krążenia krwi, modeluje sylwetkę. Nie tylko zmniejsza się zewnętrzne oznaki cellulitu, ale także hamuje jego dalszy rozwój.

Zalecenia przed zabiegiem to takie, aby nie jeść dwie godziny przed zabiegiem i pić więcej wody. Z kolei zalecenia po zabiegu to nie jeść przez trzy godziny po nim i również pić dużo wody. W porównaniu z konwencjonalnym masażem próżniowym endermologia znacznie zwiększa skuteczność leczenia cellulitu. Jest to zabieg bezbolesny i komfortowy. Warto więc z niego rozsądnie skorzystać jeśli ma się problem z podskórną tkanką tłuszczową.