You are currently viewing Szybka wycena gruntu – Warszawa

Szybka wycena gruntu – Warszawa

Sprzedaż i kupno gruntów są jednymi z najbardziej powszechnych transakcji w sektorze nieruchomości. Wszystko z uwagi na dużą ilość inwestycji. Dotyczy to zarówno prywatnych obiektów mieszkalnych, przestrzeni przemysłowych, jak również inwestycji związanych z deweloperskimi budynkami mieszkalnymi. Ceny gruntu, w zależności od rejonu są bardzo. Spore wahania widoczne są także w samej Warszawie. Wszystko za sprawą dużej liczby inwestycji, które są tam przeprowadzane.

Jak wycenia się grunt w Warszawie?

wycena gruntu w warszawieCeny gruntu nieustannie ulegają zmianom. Rzadko są to drastyczne różnice, jednak w ciągu ostatnich 12-stu miesięcy odnotowany został wzrost gruntów w Warszawie na poziomie około 10%. O ile możliwe jest wynajęcie gruntu, o tyle praktyka ta jest mało popularna. Znacznie większa część gruntów, które oferowane są na rynku, to oferty sprzedaży. W jaki sposób można otrzymać rzetelną informację na temat ceny danego gruntu, w przeliczeniu na metr kwadratowych? Otóż wycena gruntu w warszawie to jedno z działań rzeczoznawców, którzy związani są z sektorem nieruchomości. Niejednokrotnie wycenie podlegają nie tylko grunty rolne, ale również działki pod zabudowę domu. W niektórych sytuacjach inwestorzy, którzy planują zakupić powierzchnię pod nowe inwestycje, jak zakłady przemysłowe, czy obiekty usługowo – handlowe, w pierwsze kolejności robią rozeznanie w cenie gruntów oraz ich dostępności. Trzeba pamiętać, że nawet jeśli średnia cena za m2 gruntu w Warszawie wynosi 840 złotych nie jest ona stała dla każdego terenu. Bardzo dużo zależy od jego przeznaczenia i lokalizacji. W dalszym ciągu miejsca na obrzeżach są w nieco niższych cenach, niż w przypadku bardziej atrakcyjnych terenów, także ulokowanych w samym mieście. Jednak są to grunty na terenie których najczęściej znajdują się nieruchomości. Niezagospodarowane tereny są dostępne wyłącznie na obrzeżach i poza miastem. Dlatego w ich przypadku należy wziąć pod uwagę czas dojazdu do miasta, jak też sam komfort.

Na podstawie szeregu informacji, rzeczoznawca dokonuje wyceny gruntu. Obecnie cena, jeśli chodzi o działki budowlane wzrasta. Wynika to z odmrożenia gospodarki, która została nieco zatrzymana w okresie pandemii. Ponowny wzrost inwestycji budowlanych przekłada się na wyższe ceny za grunt. Trzeba także wziąć pod uwagę, iż przestrzenie bardzo atrakcyjne dla inwestorów zawsze będą miały wysokie ceny, z uwagi na ewentualne profity, jakie przedsiębiorca może uzyskać po zakpieniu gruntu oraz jego odpowiednim zagospodarowaniu, na przykład na poczet zakładu przemysłowego.