You are currently viewing Polecane maseczki z filtrami

Polecane maseczki z filtrami

Mijają już prawie dwa lata od momentu zdiagnozowania pierwszego zachorowania koronawirusa. Prawdopodobniej wtedy mało kto wyobrażał sobie, że pandemia nabierze takich rozmiarów i będzie z nami tak długo. Tak długi okres różnego rodzaju obostrzeń i społecznej dyskusji sprawił, że wiele osób doszło do wniosku, że z niektórymi z nich po prostu trzeba przejść do porządku dziennego. W szczególności dotyczy to noszenia maseczek.

Najlepsze maseczki z filtrami ffp2

dobre maski z filtrem ffp2Pewnie większość z nas pamięta, że w pierwszych dniach od wprowadzenia w Polsce obowiązku zakrywania nosa i ust, ceny maseczek zaczęły osiągać niebotycznych kwot. Nawet, jeśli chodziło o najpopularniejsze maseczki bawełniane, które tak naprawdę nie stanowią dla wirusa zbyt trudnej bariery do pokonania. Dziś maseczki bawełniane nadal są najpopularniejsze, ponieważ stały się sposobem na wyrażanie siebie, manifestowanie poglądów czy sympatii do klubów sportowych. Wraz ze wzrostem zachorowań rośnie jednak liczba osób twierdzących, że lepiej zainwestować w dobre maski z filtrem ffp2, niż wydawać pieniądze na maski stanowiące przede wszystkim funkcję jedynie ozdobną. Certyfikowane maski z filtrem stanowią barierę dla nawet 95% cząsteczek unoszących się w powietrzu czy przenoszonych drogą kropelkową, co w połączeniu z rozsądnym zachowywaniem dystansu społecznego i częstym myciu rąk daje tak naprawdę niemal 100% pewność, że nie ulegniemy zakażeniu w sklepie, czy w pracy. Oczywiście, żeby utrzymać taką skuteczność należy regularnie wymieniać filtry. W Internecie na wielu aukcjach i w wielu sklepach znajdziemy wymienne filtry do tego typu maseczek już za kilka złotych co pokazuje, że możemy się zabezpieczyć naprawdę niewielkim nakładem środków finansowych. Gdyby to policzyć, to w wielu przypadkach inwestycja w maseczkę z filtrem w długim okresie okaże się tańsza, niż zakup kilku designerskich maseczek bawełnianych.

Zakup porządnej maseczki wyposażonej w certyfikowany filtr ffp2 w dzisiejszych czasach jest bardzo roztropnym rozwiązaniem. Skoro i tak zakrywania nosa i ust jest obowiązkowe, to przynajmniej używajmy maseczek, które faktycznie stanowią barierę przed cząsteczkami, które mogą spowodować u nas chorobę. Nawet po pandemii taka maseczka będzie przydatna, choćby w sezonie grypowym.