You are currently viewing Wyposażenie klasy chemicznej

Wyposażenie klasy chemicznej

Po długim okresie nauki zdalnej w końcu uczniowie i nauczyciele wracają do systemu nauki stacjonarnej. To dobry czas, aby odświeżyć klasy i zaopatrzyć je w nowe pomoce dydaktyczne. Szczególnie warto zadbać o klasy przedmiotów ścisłych, choćby takich jak chemia, które nie jednego ucznia przyprawiają o zawrót głowy.

Jak wybrać najlepszą pomoc dydaktyczną do klasy?

Chemia - najlepsze pomoce dydaktyczneWyposażenie klasy chemicznej, jest chyba jednym z trudniejszych przedsięwzięć. Trudności pojawiają się ze względu na ilość pomocy obecnych na rynku i możliwości ich wykorzystania na zajęciach. Jeśli mowa o przedmiocie takim jak Chemia – najlepsze pomoce dydaktyczne, to na pewno te, które maksymalnie angażują uczniów. W centrum powinny więc znaleźć się zestawy do przeprowadzania eksperymentów. Klasę na pewno należy wyposażyć w zestawy szkła laboratoryjnego. Te elementy i zakup odpowiednich odczynników daje nauczycielowi całe spektrum możliwości prezentacji zagadnień chemicznych w ciekawy i angażujący sposób. Ciekawą pomocą dydaktyczna są również zestawy do budowania modeli atomów. Pomoże to uczniom lepiej przyswoić zagadnienia z zakresu chemii organicznej i nieorganicznej. Uczeń, będzie mógł sam złożyć swój model, a tym samym łatwiej zapamiętać jego wzór. By lepiej zobrazować tematy związane ze skałami i minerałami, warto zainwestować w zestawy tychże skał i minerałów. Każdy element dotykowy obecny na zajęciach pobudza uczniów do większego zaangażowania w temat lekcji. Nie można zapomnieć również o zajęciach specjalnie przygotowanych do wykorzystania na tablicach multimedialnych. Scenariusze zajęć przygotowywane są zazwyczaj w trzech typach: powtórkowej, sprawdzającej i testowej. Cała klasa razem może wykonywać zadania oparte na dyskusji, grupowym podejmowaniu decyzji czy tworzenia map skojarzeń. Tablice multimedialne od kilku dobrych lat wiodą prym wśród nauczycieli, a tym bardziej uczniów, którzy chętnie wybiorą każda inną formę nauczania, niż zapisywanie notatek w zeszycie.

Urozmaicanie zajęć pomocami dydaktycznymi, daje wiele satysfakcji zarówno nauczycielom jak i uczniom. Pomaga w łatwiejszym i szybszym przyswajaniu wiedzy, a także ocieplaniu wizerunku przedmiotów ścisłych, które dla wielu uczniów są powodem bólu brzucha. Dzięki pomocom dydaktycznym, nauka może stać się prosta i przyjemna.