You are currently viewing Eleganckie kominki od zduna

Eleganckie kominki od zduna

Zdun to zawód, który w ostatnich latach przeżywa niewyobrażalne odrodzenie. Rosnąca popularność usług zduńskich związana jest z trendem w wyposażeniu wnętrz, który polega na [powrocie do tradycyjnych, rzemieślniczych metod. Do usług, jakie wykonuje zdun należy w [pierwszej kolejności wykonywanie kuchni i pieców kaflowych. Dodatkowo u zduna na terenie Małopolski można zamówić także piece do wypiekania chleba i pizzy w prawdziwym, włoskim stylu.

Gdzie zamówić piec kaflowy koło Krakowa?

usługi zduńskie w małopolsceW okolicach Krakowa i na terenie całej Małopolski można zaobserwować duże zainteresowanie usługami zduńskimi. Stawianie pieców kaflowych, kuchni tradycyjnych oraz kominków na drewno jest teraz na topie. W nowoczesnych domach znajduje się bowiem miejsce na kuchnię opalaną drewnem. Jeśli ktoś chce zamówić usługi zduńskie w Małopolsce, ma do wyboru bardzo zręcznych rzemieślników. Ten tradycyjny zawód wraca bowiem do łask. W kuchniach doskonale prezentują się oryginalne, stylowe paleniska. We współczesnych piecach opalanych drewnem można zarówno wypiekać tradycyjny chleb, jak i przepyszną pizzę we włoskim stylu. Z usług zduna w Małopolsce korzystają zarówno osoby prywatne, które chcą w oryginalny i ekologiczny sposób wyposażyć swój dom, jak i właściciele restauracji. Piece i kuchnie do gastronomii to kolejna domena zduna. Zaletą tradycyjnych palenisk jest ich wyjątkowa trwałość. Kaflowe kuchnie są bardzo solidne i nie wymagają wymiany tak jak to ma miejsce w przypadku kuchenek elektrycznych i gazowych. Raz postawiona kuchnia kaflowa daje gwarancję użytkowania na kilkadziesiąt lat. Jedyny warunek, jaki trzeba spełnić, by postawić sobie w domu kuchnię kaflową, to dostęp do przepustowego i odpowiedniego przewodu kominowego. O takim przewodzie warto pomyśleć już na etapie projektowania, bądź budowy domu.

Na terenie Małopolski można znaleźć doświadczonych zdunów, którzy od lat stawiają piece kaflowe i kuchnie. Dziś tradycyjne rzemiosło zyskuje na popularności. Piec lub kuchnia opalane drewnem są po prostu ekologiczne i ekonomiczne. Mogą z powodzeniem uzupełniać domową sieć grzewczą. Z usług zduna warto skorzystać, by postawić w domu stylowy piec kaflowy lub kuchnię w tradycyjnym stylu o solidnej konstrukcji i ładnym wyglądzie. To dobra inwestycja w tradycyjne rozwiązanie.