You are currently viewing Legalne i bezpieczne konopie

Legalne i bezpieczne konopie

Odmiany nielegalnej marihuany nie działają terapeutycznie, gdyż zawierają zbyt małe stężenie kannabidiolu (CBD). Ponadto, zawierają sporo THC więc silnie odurzają i uzależniają. Natomiast na drugim biegunie znaleźć możemy odmiany legalne, o zupełnie innych właściwościach.

Ceny legalnych konopi

konopie cenaOdmiany konopi przemysłowych czy też, jeśli ktoś woli, siewnych (sativa), charakteryzują się, niemal maksymalną, zawartością CBD. Przy poziomie THC, nieprzekraczającym 0,2% w związku z czym są one nie tylko legalne, ale i bezpieczne. Mitem jest, że kwiatostany tych odmian są mniej atrakcyjne, a ich aromat nie jest intensywny, gdyż uprawą zajmują się profesjonaliści. Dzięki temu, kwiatostany są nie do odróżnienia od odmian legalnych, zresztą podobnie jest z ich aromatem oraz smakiem. Gdy zainteresowały nas legalne konopie cena zależy od procentowego stężenia CBD, a to, wynosić może od kilku do pięćdziesięciu procent. Oczywiście odmiany o najniższej zawartości tej substancji czynnej są najtańsze, a o najwyższej, dokładnie odwrotnie. Warto też wiedzieć, że legalne konopie dostępne są najtaniej w sklepach online, gdyż tam, gram najtańszych, możemy nabyć już za kilka złotych. Oczywiście pod warunkiem jednorazowego zakupu ilości nie mniejszej niż pięć-dziesięć gramów. Jeśli natomiast chodzi o dostępność odmian, to w tej kwestii, również przodują sklepy internetowe, gdyż, najlepsze z nich, oferują konsumentom kilkadziesiąt odmian legalnych konopi.

Trzeba wiedzieć, że palenie konopi nie jest tak efektywne, jak waporyzowanie, w związku z czym warto zmienić swoje przyzwyczajenia. Zwłaszcza, że istota tego procesu polega, nie na spalaniu materiału roślinnego, ale na jego ogrzewaniu, w związku z czym nie mamy do czynienia z toksycznym dymem, lecz parą wodną.